Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18578) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
14 / 13oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (1)Strzałkowo. Jedna osoba uwięziona w aucie. Uwolnil ... (0)

Konin. Żłobek się otwiera! Niebawem zacznie przyjmować dzieci

Dodano: 19.05.2020 14:14
Źródło: LM.pl

Od poniedziałku, 25 maja rusza ponownie Żłobek Miejski w Koninie! Pierwszeństwo przyjęcia mają mieć dzieci m.in. pracowników ochrony zdrowia i służb mundurowych.

Chociaż koniński magistrat jeszcze nie przekazał oficjalnej decyzji prezydenta co do otwarcia placówek dla najmłodszych, Żłobek Miejski w Koninie poinformował o swoim otwarciu. Placówka przy ul. Sosnowej i jej filia przy ul. Staszica mają zostać uruchomione 25 maja.Zgodnie z wytycznymi, w jednej sali nie może przebywać więcej niż 12 dzieci. Stąd zapewne ograniczenia w przyjęciu i wyznaczenie grup tych, których dzieci zostaną przyjęte w pierwszej kolejności.

- Pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i firm produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem COVID-19 oraz pracownicy sektora opieki nad dziećmi – informuje dyrekcja Żłobka Miejskiego w Koninie.

Rodzice, którzy chcą posłać swoją pociechę do żłobka muszą zapoznać się z nowymi procedurami, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno dzieciom jak i personelowi placówki. Przede wszystkim będzie to codzienne badanie stanu zdrowia dziecka, a rodzice każdego dnia będą musieli składać specjalne oświadczenia. Konieczne jest też jednorazowe złożenie ankiety, w której rodzice pytani są o to czy dziecko albo domownik było w trakcie ostatnich 14 dni w rejonach transmisji koronawirusa, czy rodzina była poddana kwarantannie, czy dziecko miało kontakt z osobą u której podejrzewano COVID-19 oraz czy u malucha występowały objawy infekcji. Jeśli chodzi o organizację pracy żłobka to obowiązuje całkowity zakaz przynoszenia zabawek oraz przedmiotów takich jak smoczki i butelki.

- Dzieci rodziców, którzy przed zamknięciem żłobków pozostawili w nich smoczki będą mogły z nich nadal korzystać ponieważ zostały one objęte dezynfekcją. W przypadku konieczności wniesienia na teren żłobka smoczka, konieczne jest aby był on nowy, w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu producenta (smoczek taki pozostanie w żłobku) – podkreśla w swoim zarządzeniu dyrektor placówki.

Sale są wyposażone tylko w sprzęt i zabawki, które można dezynfekować, a dzieci będą przebywać w jednej stałej sali, bez możliwości kontaktu z innymi grupami. Nie zabraknie wietrzenia sal, a rodzice przyprowadzający i odbierający maluchy zobowiązani będą do zachowania dystansu co najmniej 2 metrów.

fot. archiwum

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy pracownicy żlobka zostaną podani testom? Czy odpowiedzialność za zarażenie się spada na rodziców, którzy poślą dziecko do żłobka? Tak właśnie interpretuje tę sytuację prawniczka od prawa oświatowego.
Dodano: 19.05.2020 14:49    Przez: obiektywna

KOMENTARZE

Czy pracownicy żlobka zostaną podani testom? Czy odpowiedzialność za zarażenie się spada na rodziców, którzy poślą dziecko do żłobka? Tak właśnie interpretuje tę sytuację prawniczka od prawa oświatowego.
Dodano: 19.05.2020 14:49    Przez: obiektywna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.