Dzisiaj jest niedziela 7 czerwca 2020, imieniny: Roberta, Wiesława, Ariadny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18586) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 13oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik Konin żegna się z Dziubkiem. Po zaledwie sz ... (0)Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (2)

Do konińskich ratowników trafiło urządzenie do dezynfekcji karetek

Dodano: 20.05.2020 13:27

Do Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie trafiło urządzenie do dezynfekcji karetek. To dar od Ubezpieczeń Uniqa Konin.

- To urządzenie służy do zamgławiania karetek. Każda karetka, która wyjeżdża do pacjenta zagrożonego wirusem musi być  zdezynfekowana – wyjaśniała Barbara Szeflińska, prezes Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie. – Takim urządzeniem karetka jest zamgławiania w ciągu siedmiu minut, później do 30 minut jest zamknięta, a następnie trzeba ją otworzyć i wywietrzyć. Urządzenie może być wykorzystywane także w innych pomieszczeniach. Zaopatrzone jest w specjalny środek do niszczenia wirusów. To będzie już drugie takie urządzenie w WCRM w Koninie.

Urządzenie, warte 20.000 złotych, przekazał załodze pogotowia Tomasz Rachwał, prezes i Agnieszka Piskorska, wiceprezes Centrum Ubezpieczeń Uniqa Konin. - Od kiedy tylko w Koninie stwierdzono pierwsze przypadki zakażenia koronawiruem, postanowiliśmy wesprzeć ratowników, ale wszystko się przedłużyło z powodu czasu oczekiwania na tego typu urządzenia – powiedział Tomasz Rachwał.

- To bardzo cenny dar dla pracowników, jak i mieszkańców miasta, powiatu. Jest niezbędne i będzie służyło latami  – powiedziała Barbara Szeflińska, prezes WCRM w Koninie.

Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie działa jako spółka i  ma do dyspozycji 7 karetek. Jedna z nich przeznaczona jest do transportu pacjentów zarażonych, kolejna na wymazy dla pacjentów i zdarza się, że jeździ po całym województwie wielkopolskim, w zależności od bieżących wskazań zarządzania kryzysowego.

  • Do konińskich ratowników trafiło urządzenie do dezynfekcji karetek
  • Do konińskich ratowników trafiło urządzenie do dezynfekcji karetek
  • Do konińskich ratowników trafiło urządzenie do dezynfekcji karetek

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.