Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17284) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Konin. W reżimie sanitarnym przedszkola wracają do pracy

Dodano: 20.05.2020 14:37

Żłobek, przedszkola i szkoły w warunkach reżimu sanitarnego wracają do pracy. 

W najbliższy poniedziałek, 25 maja, do pracy z dziećmi wracają wszystkie konińskie przedszkola i żłobek miejski. Od tego samego dnia uczniowie  klas I-III w szkołach podstawowych, w tym specjalnych będą mieli możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. O nieuczęszczaniu dzieci do przedszkoli i klas I-III zdecydują rodzice.

 Zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno-wychowawcze i wczesne wspomaganie rozwoju dziecka będą realizowane w uzgodnieniu z organem prowadzącym i za zgodą rodziców, w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – tłumaczy Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Konsultacje dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych będą zapewnione od dnia 25 maja 2020 r. z możliwością korzystania z biblioteki szkolnej. Dla uczniów pozostałych klas szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych od dnia 1 czerwca 2020 r. będą zapewnione  konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne także z  możliwością korzystania z biblioteki szkolnej.

– Wymiar konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb, a także warunków pracy szkoły. Ich harmonogram i formę, w jakich będą się odbywać ustali dyrektor szkoły. Konsultacje mają charakter dobrowolny dla uczniów i służyć będą poprawie ocen na potrzeby klasyfikacji oraz przygotowaniu do egzaminów – wyjaśnia prezydent Konina.

Funkcjonowanie przedszkoli i szkół, a także realizacja pozostałych zajęć odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej oraz wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa opracowanymi w każdej z jednostek, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej na terenie naszego miasta.

Przedszkole nr 4 "Biały Konik" przygotowało specjalny filmik instruktażowy dla rodziców, którzy zadeklarowali chęć objęcia ich dziecka opieką w tym trudnym dla wszystkich czasie. Film ma na celu pokazanie nowej rzeczywistości związanej przede wszystkim z przyprowadzeniem i odbieraniem dzieci z placówki. Dla wszystkich, którzy nie zadeklarowali chęci pobytu w przedszkolu, pracownicy przedszkola będą nadal służyć wsparciem w pracy zdalnej. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:przedszkola Konin,   koronawirus,   przedszkola wracają,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

No nareszcie. Jeszcze niech tylko wyjaśni się sprawa wakacyjnego dyżuru w przedszkolach bo w reżimie sanitarnym to dwa przedszkola raczej nie ogarną całego miasta.
Dodano: 20.05.2020 20:59    Przez: Arkadiusz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.