Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17758) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (6)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (4)

Na wiosenny czas. Młodzi artyści nagrali piosenkę w domach

Dodano: 21.05.2020 18:14
Źródło: LM.pl

Jedenastu podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Wilczynie nagrało piosenkę ,,Uśmiechnięta wiosna". Razem, choć osobno, bo każdy z nich swoją wersję rejestrował w domu.

Od ponad już dwóch miesięcy działalność instytucji, z powodu pandemii koronawirusa, jest mocno ograniczona. To nie oznacza, że młodzi podopieczni zajęć artystycznych pozostali bez możliwości realizacji swoich pasji. Jako jeden z pierwszych w naszym regionie warsztaty i kursy zdalne uruchomił Gminny Ośrodek Kultury w Wilczynie. Młodzi artyści z tej gminy pracę ze swoimi instruktorami rozpoczęli już w połowie marca.

Jednym z jej efektów jest ,,Uśmiechnięta wiosna", piosenka nagrana przez jedenastkę podopiecznych z grupy wokalnej. Projekt jest niezwykły, powstawał bowiem w warunkach kwarantanny - jedenastka jego uczestników nagrała najpierw swoje wykonania we własnych domach, a następnie te nagrania połączone zostały w jeden wspólnie wykonywany utwór. 

Przesłanie piosenki jest, jak na wiosenny utwór przystało, bardzo optymistyczne. - Uśmiechnięta wiosna kwiaty nam rozdaje, ciepłem budzi Ziemię, deszczem myje kraje - śpiewają Kornelia Cieślewicz, Zosia Filipska, Dalia Glanc, Gabrysia Jelonek, Zosia Karolewska, Kornelia Krzysztof, Lena Kuczyńska, Milena Liczbińska, Laura Mrzewa, Zuzia Powala, Kinga Staszak.

To już kolejny tego typu artystyczny projekt w gminie. W kwietniu w projekcie znanego kompozytora Adama Sztaby wziął udział muzyk z Wilczyna Kamil Trzebiński. Znalazł się w gronie ponad 700 artystów z całego kraju, których wykonania piosenki ,,Co mi Panie dasz" zespołu Bajm złożyło się w jeden, wspólny utwór. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.