Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17966) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Wierzbinek. Gminny pałacyk to idealne miejsce na kulturę

Dodano: 23.05.2020 13:26

Jeszcze w maju tego roku rozpocznie się rewitalizacja pałacyku w Wierzbinku. Kompleksowo odnowiony budynek będzie służył kulturze. 

Na terenie odnowionego parku, gdzie zwykle odbywają się imprezy plenerowe, między innymi targi wierzby i wikliny Salix (w tym roku impreza została odwołana z powodu pandemii), jest także urokliwy XIX-wieczny pałacyk. Gminie udało się pozyskać dofinasowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na modernizację zabytkowego obiektu.  

- Pięć lat temu rozpoczęliśmy pierwszy etap organizacji tego parku – mówi Paweł Szczepankiewicz, wójt gminy Wierzbinek. – Rozpoczęliśmy od budowy odwodnia wokół tego terenu, potem pojawiła się nowa nawierzchnia  uzgodniona z konserwatorem zabytków jeśli chodzi o kostkę, mały amfiteatr, gdzie odbywają się imprezy. Drugi etap zakładał rewitalizację XIX-wiecznego pałacyku, na który staraliśmy się pozyskać dofinansowanie z programu rewitalizacji. Bez powodzenia. Udało się uzyskać dofinansowanie z drugiego programu na termomodernizację. Podpisaliśmy umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Z nieukrywaną radością chciałbym powiedzieć, że rozpoczynamy tę dość dużą inwestycję, czyli remont pałacyku. To będzie remont kompleksowy: wymiana dachu, okien, wszystkich instalacji, modernizacja pomieszczeń, odnowienie, by zyskał blask i był gminną perełką.

Koszt remontu to przeszło 3 mln złotych. Jak mówi wójt, jeszcze w maju bieżącego roku, firma, która wygrała przetarg, wchodzi na plac budowy. Remont powinien zakończyć się w lipcu 2021 roku. – Mam nadzieję, że od września będzie tam znowu szkoła muzyczna i  Gminny Ośrodek Kultury by realizować główne zadania dla dzieci i młodzieży. Jest to idealne miejsce na kulturę. Było bowiem moim marzeniem to, aby zamknąć ten temat, jeśli chodzi o rewitalizację tego miejsca. Ostatnim punktem jest remont pałacyku i mam nadzieję, że będzie służył mieszkańcom przez wiele lat – powiedział P. Szczepankiewicz. 

 

  • Wierzbinek. Odnowiony pałacyk to idealne miejsce na kulturę
  • Wierzbinek. Odnowiony pałacyk to idealne miejsce na kulturę

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   remont pałacyku,   Paweł Szczepankiewicz,   wójt,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.