Dzisiaj jest niedziela 7 czerwca 2020, imieniny: Roberta, Wiesława, Ariadny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18596) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 13oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik Konin żegna się z Dziubkiem. Po zaledwie sz ... (0)Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (2)

Konin. Zaufanie, szacunek, wierność, zrozumienie i od 70 lat razem

Dodano: 23.05.2020 19:22

Takie jubileusze nie zdarzają się często! 70-lecie pożycia małżeńskiego obchodzą w tym roku państwo Sabina  i Edward Karmowscy z Konina.

Mieli świętować rocznicę ślubu podczas uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego, jednak przez pandemię koronawirusa wydarzenie to musiało zostać odwołane. List gratulacyjny przesłał jubilatom prezydent Konina Piotr Korytkowski.  

Państwo Karmowscy znają się od dzieciństwa. Mieszkali po sąsiedzku w Osieczy. –  Graliśmy w piłkę, spotykaliśmy się w kościele i na potańcówkach w remizie – wspomina 90-letnia pani Sabina. Jak opowiada – starszy o 4 lata mąż był przystojny i bardzo muzykalny. Grał na klarnecie w orkiestrze, która to zrobiła państwu młodym piękny prezent i w dniu ślubu zagrała dla nich w kościele. A czym pani Sabina ujęła męża? – Podobała mi się od zawsze – stwierdził pan Edward.

12 lutego 1950 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. Ślub kościelny odbył się w kościele w Sławsku, a cywilny w Rzgowie. Po ślubie mieszkali w rodzinnej Osieczy. Po kilku latach rodzina przeprowadziła się do Konina, gdzie pan Edward dostał pracę w zakładach mięsnych. Mówią, że są dobraną parą. Ich recepta na udane małżeństwo to: zaufanie, szacunek, wierność, zrozumienie i cierpliwość. Przyznają, że od czasu do czasu zdarza się im pokłócić. – Nieraz poszło o byle co, ale co to za małżeństwo, co się nie kłóci? – śmieje się pani Sabina.

Państwo Karmowscy wychowali czworo dzieci. Mają 7 wnuków i 5 prawnuków. 

Źródło: Miasto Konin

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:USC Konin,   70-lecie małżeństwa,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.