Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17999) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (0)Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (2)

Turek. Miasto sfinansowało testy pracowników przedszkoli i żłobka

Dodano: 25.05.2020 18:22
Źródło: LM.pl

Pracownicy dwóch przedszkoli oraz żłobka w Turku zostali przebadani na obecność koronawirusa. Testy sfinansował magistrat.

W Turku działa sześć przedszkoli samorządowych, do których uczęszcza 865 dzieci. Chęć powrotu do placówek zadeklarowali rodzice 36 przedszkolaków, w związku z czym dzisiaj otwarte zostały dwie placówki. Zajęcia opiekuńcze w formie dyżuru dla 20 dzieci odbywają się w Przedszkolu Samorządowym nr 3, a dla 16 dzieci w Przedszkolu Samorządowym nr 7.

- Miasto chcąc zapewnić dzieciom bezpieczeństwo zwróciło się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku o przeprowadzenie bezpłatnych testów pracowników przedszkoli. Z uwagi na odmowę PSSE, burmistrz zdecydował o przebadaniu pracowników ww. placówek. Testy przesiewowe na obecność koronawirusa zostały wykonane pracownikom przedszkoli, w których rozpoczęły się zajęcia. Wyniki nie wykazały obecności koronawirusa – informuje Urząd Miejski w Turku.

Od dzisiaj ruszyły zajęcia opiekuńcze w szkołach podstawowych. Rodzice zgłosili 31 dzieci, które w grupach do 12 osób będą brali udział w zajęciach świetlicowych. Natomiast od 1 czerwca magistrat planuje uruchomić Żłobek Miejski, do którego na dzisiaj chęć oddania dziecka zadeklarowało 15 rodziców. Również w przypadku tej placówki, pracownicy zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa.

Pracownicy żłobka i miejskich przedszkoli zostali zaopatrzeni przez Urząd Miejski w Turku w środki ochrony osobistej, w tym: przyłbice, maski, rękawice i fartuchy ochronne. Natomiast pracownicy szkół otrzymali środki ochrony osobistej przy współudziale wojewody wielkopolskiego, który dostarczył płyn do dezynfekcji i przyłbice.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.