Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17481) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

Konin. W Urzędzie Miejskim wprowadzono procedury antymobbingowe i antydyskryminacyjne

Dodano: 30.05.2020 13:01
Źródło: LM.pl

Specjalna, czteroosobowa komisja ma w Urzędzie Miejskim w Koninie zajmować się przypadkami mobbingu i dyskryminacji. Prezydent Konina wprowadził właśnie procedury przeciwdziałania tego typu zdarzeniom.

 - Relacje pomiędzy pracodawcą i osobami zatrudnionymi oraz osobami korzystającymi z usług świadczonych przez Urząd oparte są na zasadzie szacunku i tolerancji oraz poszanowaniu godności osobistej - tak zaczyna się zarządzenie prezydenta Konin ws. wprowadzenia procedury przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w Urzędzie Miejskim. W czterech rozdziałach opisane są zasady pracy, jakie powinny panować w magistracie oraz procedura zgłaszania przypadków dyskryminacji i mobbingu.

Wśród opisanych zasad mowa jest m.in. o obiektywnej ocenie wyników pracy przy zatrudnianiu, awansowaniu i kierowaniu na szkolenia urzędników. W kształtowaniu pozycji zawodowej nie mogą mieć znaczenia płeć, rasa, narodowość, religia, wiek, czy orientacja seksualna. Pracownicy mają również obowiązek reagować, gdy zauważą przejawy dyskryminacji, mobbingu lub molestowania.

Gdyby takie zdarzenia miały miejsce, ich rozpatrywaniem zajmie się specjalna Komisja ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji i Mobbingowi w Urzędzie Miejskim w Koninie. W jej skład wchodzą - sekretarz miasta, kierownik Wydziału Organizacyjnego i Kadr, najstarszy stażem pracy radca prawny i przedstawiciel załogi. - Po wysłuchaniu wyjaśnień poszkodowanego pracownika, domniemanego sprawcy mobbingu lub molestowania, świadków oraz przeprowadzeniu postępowania dowodowego Komisja podejmuje zwykłą większością głosów decyzję co do zasadności zgłoszenia i przekazuje ją pracodawcy - czytamy w rozporządzeniu.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Naprawdę. Już to widzę. Pójdzie powie i za miesiąc lub dwa już nie będzie pracować w urzędzie. Komisja ile znajdzie zaprzeczeń, aby tylko ocalić swojego pupila pracownika lub kierownika .Jak to będzie dotyczyło pracownika który nie będzie lizusem to go zwolnią, a lizusa zostawia a zwolnią poszkodowanego pracownika.
Dodano: 30.05.2020 14:50    Przez: ~Edek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.