Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17998) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (0)Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (2)

Zmiany w parafiach. Nowy wikariusz biskupi i proboszczowie

Dodano: 31.05.2020 13:18
Źródło: LM.pl

Od 1 lipca zmieni się wikariusz biskupi rejonu konińskiego. Biskup Włocławski Alojzy Mering mianował nowych proboszczów kilku parafii.

W Domu Biskupów Włocławskich odbyła się uroczystość wręczenia dekretów księżom, którzy obejmą urząd proboszcza. Najpierw ks. bp Wiesław Mering wręczył dekret ks. prał. Zbigniewowi Cabańskiemu, proboszczowi parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie, który został wikariuszem biskupim rejonu konińskiego. Zastąpi on ks. prał. Wojciecha Kochańskiego, który z dniem 1 lipca przechodzi na emeryturę. Następcą ks. Kochańskiego w parafii św. M. Kolbe w Koninie zostanie natomiast ks. Radosław Cyrułowski, który do tej pory był proboszczem w parafii św. Doroty w Grochowach, gm. Rychwał.

Na emeryturę przejdą również: ks. kan. Józef Wronkiewicz – proboszcz par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, ks. kan. Benedykt Gembicki – proboszcz par. św. Wawrzyńca w Sławsku, ks. Stanisław Wysocki – proboszcz par. św. Dominika w Bierzwiennej, ks. kan. Władysław Piechota – proboszcz par. św. Wojciecha w Grodźcu. Natomiast nominacje proboszczowskie w parafiach powiatu konińskiego i ościennych powiatach, otrzymali:

ks. Eugeniusz Strzech – prob. par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole
ks. Krzysztof Karpiński – prob. par. św. Michała Archanioła w Russocicach (pow. turecki)
ks. Tomasz Jener – prob. par. św. Wawrzyńca w Sławsku (pow. koniński)
ks. Aleksander Rybczyński – prob. par. św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu (pow. kolski)
ks. Piotr Rogoziński – prob. par. św. Dominika w Bierzwiennej (pow. kolski)
ks. Adam Grabowski – prob. par. św. Doroty w Grochowach (pow. koniński)
ks. Karol Zając – prob. par. św. Wojciecha w Grodźcu (pow. koniński)

Nowi proboszczowie, po odebraniu dekretów, złożyli wobec biskupa wyznanie wiary i przysięgę wierności przepisaną prawem kanonicznym. To pierwsza odsłona zmian personalnych w diecezji, które odbywają się każdego roku na przełomie czerwca i lipca.

fot. diecezja.wloclawek.pl

  • Zmiany w parafiach. Nowy wikariusz biskupi i proboszczowie
  • Zmiany w parafiach. Nowy wikariusz biskupi i proboszczowie
  • Zmiany w parafiach. Nowy wikariusz biskupi i proboszczowie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W niektórych parafiach też by się przydały zmiany proboszcza ..Tylko pieniądz się liczy..nie ma kasy ,nie ma sakramętu..Tak się nie robi. potem się dziwić że nie ma ludzi w kościele, jak sami księża ich zniechęcają
Dodano: 31.05.2020 14:06    Przez: ~ja
avatar Każdy ksiądz powinien po święceniach przechodzić zabieg kastracji i sprawa popędu byłaby rozwiązana. Kto za łapka w górę.
Dodano: 31.05.2020 17:46    Przez: Hans Gruber
Popieram kastracja obowiązkowa i kasa fiskalna w kościele ale tłuste wyżarte te panowie , szykować renty kasę owieczki - parafianie ...
Dodano: 31.05.2020 20:25    Przez: paweł jeckson
owieczko nie chcesz nie dawaj nie musisz nie gadaj.
Dodano: 1.06.2020 08:07    Przez: ~ff

KOMENTARZE

dopiszcie jeszcze... ks.Krzysztof Stawicki prob.parafii Św. Marcina Biskupa w Kamionaczu.
Dodano: 31.05.2020 14:03    Przez: ~parafianin
Mnie się podobają nazwy kościołów,a najbardziej Pod wezwaniem ścięcia głowy Jana Chrzciciela w Pyzdrach.Nie wiem której,bo w Europie są trzy te szanowne głowy.
Dodano: 01.06.2020 10:36    Przez: Grzech Walerian
W niektórych parafiach też by się przydały zmiany proboszcza ..Tylko pieniądz się liczy..nie ma kasy ,nie ma sakramętu..Tak się nie robi. potem się dziwić że nie ma ludzi w kościele, jak sami księża ich zniechęcają
Dodano: 31.05.2020 14:06    Przez: ~ja
lezby pedały inne homo noszą sukienki a nikt ich nie neguje tylko trzeba ich akceptować bo jak nie to ci powiedzą że jesteś ze wsi. a mało to łapy po dzieci wyciągają i nawet jeden taki prezydentem chce zostać a o jego potęcjalnej pierwszej damie nie wspomnę.
Dodano: 01.06.2020 15:19    Przez: ~ff
avatar Każdy ksiądz powinien po święceniach przechodzić zabieg kastracji i sprawa popędu byłaby rozwiązana. Kto za łapka w górę.
Dodano: 31.05.2020 17:46    Przez: Hans Gruber
Jak już jesteś taki dokładny to każdego mężczyznę trzeba bybylo podać kastracji. Bo kto wie który z Was jest pedofil.
Dodano: 31.05.2020 20:15    Przez: ~Ola
Popieram kastracja obowiązkowa i kasa fiskalna w kościele ale tłuste wyżarte te panowie , szykować renty kasę owieczki - parafianie ...
Dodano: 31.05.2020 20:25    Przez: paweł jeckson
owieczko nie chcesz nie dawaj nie musisz nie gadaj.
Dodano: 01.06.2020 08:07    Przez: ~ff
Poziom chamstwa, buty, arogancji mnie poraża na tym portalu. Zwłaszcza pod tym postem
Dodano: 31.05.2020 20:32    Przez: Jan Kowal
Tępić tę czarną, pedofilską zarazę jak najskuteczniej. Nie płacić , nie wpuszczać do domu. Poszczuć psami.
Dodano: 31.05.2020 22:26    Przez: marek_k
Zdelegalizować tę mafię,nie będzie w Polsce biedy.
Dodano: 31.05.2020 23:05    Przez: Grzech Walerian
ty sobie sprawdź czy jakiegoś pedofila nie ma w śród twoich bliskich bo ci wypaczeńcy świetnie się maskują i do tego są w każdej kaście a szczególnie w bogatych sferach. tam kryje ich piniądz i nazwisko
Dodano: 01.06.2020 08:11    Przez: ~pola
Jak ktoś daje pieniądze to zapewne nie z twojej kieszeni i nie mów jak ma ktoś wydawać swoje pieniądze. Chcą to dają to ich sprawa. Pomyśl nim cokolwiek napiszesz,
Dodano: 01.06.2020 19:41    Przez: ~Edek
no to do przykładu sami się wykastrujcie to się wam odechce głupot wypisywać. nie można wrzucać wszystkich do jednego worka z naszej parafii został przeniesiony wspaniały KSIĄDZ cała nasza wspólnota jest bardzo zasmucona ale musimy się z tym pogodzić bo wiemy że jest parafia która potrzebuje pomocy i wiemy że trzeba dobrem się dzielić a nasz Proboszcz odmieni tą parafie.
Dodano: 31.05.2020 23:32    Przez: ~#ja#
No odmienił portfele i pranie mózgu zrobił jak każdy inny tylko kasa i kasa dla tej wiary się liczy , ludzi grzechem straszą a sami co robią pijaki hazard gry w karty przepijanie aut pedofile lewe rodziny dzieci , branie kasy od ludzi na remonty a przecież państwo daje kasę i wołają jeszcze a tak naśladują słowo boże i jezusa a przecież bog jezus nie brali pieniędzy , żaden pośrednik do modlitwy czy mojego życia nie jest mi potrzebny za kasę.
Dodano: 01.06.2020 08:46    Przez: paweł jeckson

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.