Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17843) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Rychwał. Rozbudują przedszkole, bez obciążenia gminnej kasy

Dodano: 3.06.2020 15:05
Źródło: LM.pl

Około miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa Przedszkola „Plastuś” w Rychwale. Inwestycja zostanie w pełni sfinansowana przez firmę z Sierosławia.

W Dzień Dziecka podpisana została umowa o współpracy władz gminy Rychwał z firmą THETA Sp. z o.o. z Sierosławia, której celem jest modernizacja przedszkola i poprawa warunków lokalowych dla najmłodszych. W ramach projektu zmodernizowana będzie kuchnia i węzeł sanitarny, a sam budynek ma zostać rozbudowany o ponad 200 metrów kwadratowych. Dzięki temu powstaną trzy sale dydaktyczne, a to pozwoli przyjąć nie 50 a 100 dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.

- Do tej pory mieliśmy 50 dzieci w przedszkolu i 50 dzieci w oddziałach przedszkolnych w szkole. Po rozbudowie wszystkie maluchy będą w miejscu - mówi Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała. - Jeśli ktoś mnie pyta, czemu firmie się opłaca taka inwestycja? My użyczamy im działkę z budynkiem na 20 lat i jako gmina będziemy płacić za każde dziecko - dodaje. 

- Nadal będzie to przedszkole publiczne i w dalszym ciągu będą obowiązywały takie same zasady pobytu w placówce jak do tej pory, czyli 5 godzin bezpłatnie, a kolejna godzina za 1 zł. Planowane jest także wydłużenie czasu pracy przedszkola. Przygotowanie do rozpoczęcia prac budowlanych trwa i niebawem będziemy mogli zobaczyć już pierwsze efekty – informuje na swojej stronie Gmina Rychwał.

Prace mają się rozpocząć we wrześniu tego roku, a zakończyć z końcem sierpnia przyszłego roku. Od 1 września 2021 roku przedszkole zacznie działać w zupełnie nowych warunkach. 

fot. facebook/Gmina Rychwał

 

  • Rychwał. Rozbudują przedszkole, bez obciążenia gminnej kasy
  • Rychwał. Rozbudują przedszkole, bez obciążenia gminnej kasy
  • Rychwał. Rozbudują przedszkole, bez obciążenia gminnej kasy
  • Rychwał. Rozbudują przedszkole, bez obciążenia gminnej kasy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

nie no czy ten dziamara oszalał odaje przeczkole w prywatne rece to szaleństwo remont przedszkola milion i 100 dzieciaków w nim .Gmina niech płaci 800 od jednego na miesiac to daje 960 tysiecy a z unijnych subwencji firma za polowe wyremontuje tak jak i gmina czyli po pöł roku przez 20 lat doji gmine gdzie tu ekonomia co za farsa i sprzedawanie przedszkola o co tu chodzi gdzie jest prokurator i cba . A co z tym ma zamiar zrobic rada gminy pewie przyklaskuje panu dziamaze tyle warci co i on . biora kredyty z banku sb koni na dobry procent na spłate za 5, 6 lat po 60 tysiecy na kwartal dla przyszlej władzy co przyjdzieza 5 czy 10 lat . z czego my to spłacimy a tu prosze szköł ni moga utrzymac a tu taki int3res prywatnemu mozna odac przedszkole bez przetargu i to na 20 lat ciekawa furtka prawna tylko nielegalna i pali w oczy kooooo.... ru.... i niech se kazdy dokonczy . no ale co sie dziwic radni maja prace i diety i sie kreci . To lepiej zamiast tego gaz byście do gminy podciągli to jest ...
Dodano: 04.06.2020 18:15    Przez: Adam justynian przewraca sie
firma powstała 7 maja 2020 roku zeby w czerwcu a wiec po miesiacu wsadzic milion i robic interes w rychwale o co tu chodzi tomilion a nie inters zpodwórka gdzie cba
Dodano: 04.06.2020 18:27    Przez: kwas

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.