Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17863) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Spółdzielnia z Rychwała zadba o zieleń i czystość

Materiał promocyjny

Dodano: 3.06.2020 15:41

Spółdzielnia socjalna „Poryw” w Rychwale to przedsiębiorstwo społeczne wyspecjalizowane w dbaniu o zieleń i czystość. Do współpracy zaprasza samorządy, ich jednostki organizacyjne, ale i przedsiębiorstwa prywatne z regionu konińskiego.

Rychwalska spółdzielnia powstała w 2014 roku i przez sześć ostatnich lat zebrała już bogate doświadczenie. Specjalizuje się w utrzymaniu zieleni i czystości w publicznej przestrzeni i budynkach. - Kosimy trawniki, przycinamy żywopłoty i drzewa, utrzymujemy skwer na rynku w Rychwale, nasadzamy kwiaty, utrzymujemy czystość chodników i przystanków - wylicza zadania spółdzielni „Poryw” jej prezes Jerzy Walczak.

Głównym klientem spółdzielni jest gmina Rychwał, ale „Poryw” współpracuje również z innymi samorządami. W Starym Mieście dba o utrzymanie czystości tamtejszej hali sportowej, a dla Zarządu Dróg Powiatowych wykonywał już usługi sprzątania rowów. W samym Rychwale też nie tylko dba o zieleń, ale również sprząta halę sportową i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Współpraca z klientami układa się bardzo dobrze. - Dogadujemy się tak, jak trzeba, nie ma żadnych zgrzytów - ocenia Jerzy Walczak.

Obecnie „Poryw” zatrudnia sześć osób. Spółdzielnia socjalna ma za zadanie aktywizować osoby wykluczone społecznie. Pracę w „Porywie” znalazły osoby bezrobotne lub podejmujące tymczasowe prace. Zatrudnienie w spółdzielni pozwala im rozwijać się i zdobywać doświadczenie zawodowe.

Spółdzielnia socjalna „Poryw” zaprasza do współpracy wszystkie chętne samorządy, ich jednostki organizacyjne, ale i przedsiębiorstwa prywatne z terenu regionu konińskiego. Więcej informacji uzyskać można u prezesa Jerzego Walczaka (tel. 601 782 010).

Spółdzielnia Socjalna Poryw
ul. Sportowa 34
62-570 Rychwał
www.poryw.spoldzielnie.org

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:spółdzielnia,   Poryw,   zieleń,   czystość

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.