Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17966) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Dzień wolności i praw obywatelskich. Zatem świętujmy ten dzień!

Dodano: 4.06.2020 15:17

Przy rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego w Koninie uczczono dzień 4 czerwca, czyli 31 rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się w 1989 roku.

- Dzisiaj mamy święto, ustanowione przez sejm jako Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Zatem świętujmy ten dzień – zaapelował Piotr Korytkowski, prezydent Konina.  

Czerwcowe spotkanie przy rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego, premiera rządu w wolnej Polsce, to w Koninie niemalże tradycja. – Od pięciu lat spotykamy się w tym miejscu, które jest symbolem przemian z 1989 roku. Powstanie niekomunistycznego rządu, na czele z Tadeuszem Mazowieckim postawiło Polskę na nowe tory rozwoju – powiedział Piotr Korytkowski, prezydent Konina. – Ta zmian ustroju,  dała nam możliwość, aby rok później, 27 maja 1990 roku, przeprowadzić wybory samorządowe. Samorząd jest ostoją demokracji i standardów przestrzegania prawa. To jedna z bardziej udanych reform przeprowadzonych po zmianie systemu. Dzięki temu, że 4 czerwca 1989 roku poszliśmy do urn, była możliwość zmiany systemu, powołania wolnych samorządów.

Prezydent Konina powiedział, że obecny czas jest jednak trudny dla samorządów. – Niestety po 30 latach funkcjonowanie, samorząd napotyka na problemy związane z finasowaniem, nakładaniem coraz to nowych obowiązków, delegowanych przez rząd, bez pokrycia finansowego.

 – Szanuję tę datę, 4 czerwca, ponieważ to był pierwszy krok do ustanowienia wolności w naszym kraju – dodał Henryk Drzewiecki, szef powiatowych struktur PO.

 

Dzień wolności i praw obywatelskich. Zatem świętujmy ten dzień!
Slajd 1/7

Dzień wolności i praw obywatelskich. Zatem świętujmy ten dzień!

slajd 1 z 7

Przy rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego w Koninie uczczono dzień 4 czerwca, czyli 31 rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się w 1989 roku.

Dzień wolności i praw obywatelskich. Zatem świętujmy ten dzień!

slajd 2 z 7

Przy rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego w Koninie uczczono dzień 4 czerwca, czyli 31 rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się w 1989 roku.

Dzień wolności i praw obywatelskich. Zatem świętujmy ten dzień!

slajd 3 z 7

Przy rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego w Koninie uczczono dzień 4 czerwca, czyli 31 rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się w 1989 roku.

Dzień wolności i praw obywatelskich. Zatem świętujmy ten dzień!

slajd 4 z 7

Przy rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego w Koninie uczczono dzień 4 czerwca, czyli 31 rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się w 1989 roku.

Dzień wolności i praw obywatelskich. Zatem świętujmy ten dzień!

slajd 5 z 7

Przy rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego w Koninie uczczono dzień 4 czerwca, czyli 31 rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się w 1989 roku.

Dzień wolności i praw obywatelskich. Zatem świętujmy ten dzień!

slajd 6 z 7

Przy rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego w Koninie uczczono dzień 4 czerwca, czyli 31 rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się w 1989 roku.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wolne wybory,   rondo Mazowieckiego Konin,   4 czerwca Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar I tak wygra Andzej Duda...
Dodano: 4.06.2020 20:53    Przez: Brejza Czadomen
9 maja 1945 zwyciężyliśmy?Kogo?4 czerwca 1989r.zwyciężyliśmy kogo? Komunę ,kiszczaka,jaruzelskiiego.Czy można być częściowo wolnym?Częściowo szczęśliwym?Częściowo dobrym?
Dodano: 4.06.2020 20:32    Przez: p***rnese tu
avatar do likwidacji pańswa , wyoniły 2 mln ludzi z Polski oraz do zbrodni na polskiej elicie w Smoleńsku.Na szczęście Polacy to wierzący naród o Bóg miał nas w opaczności, mimo zbrodni na elitach w Smoleńsku , oddaniu się pod opiekę Rosji i Niemiec(kondominium) udało nam Polakom cudem odzyskać obronić Ojczyznę na miarę 1918 roku i cudowi nad Wiłą razem wziętym.Teraz znów hydra łeb podnosi, długi marsz przez instytucje przynosi rezultaty, w szkołach zatruwane są ciągle nasze dzieci szatańskimi ideologiami, jednocześnie opzim nauczania pikuje w dół, przedwojenny gimnalazjalista posiadał większą wiedzę niżeli współpracy inż.mag.W 90 % prof.to dno i wodorosty wystarczy posłuchać wykladów ,Środy,Płatek czy Sadurskiego.Na szczęście koronowirus odciął młodzież od wywrotowych ideologów i przywrócił na powrót rodzicom, to przyniesie kiedyś plon.Musimy iść na wybory i już w pierwszej turze wybrać PAD, i odsunąć na zawsze szkodników Polski i Polaków.
Dodano: 4.06.2020 21:32    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar Jakie tam wone wybory!?Możecie tym pusakom z gimbazy to wmówić,to było dopełnienie kontraktu i zmowa SB-becji z ich TW przy okrągłym stole tzw.elyt, a wszystko to polane soem tragedii zwykłch Polaków tracących swoje zakłady pracy, pracę, sens życia.Zresztą Polacy to oszustwo w miarę szybko odrzucili i w nowych wyborach wybrali już Rząd Premiera Jana Olszewskiego, niestety komuna, ich sojusznicy i zwykli zlodzieje którzy na razkradaniu majątku Nas Polaków robili fortuny podczas nocnej zmiany obalili demokratyczny rząd, prawie na dwie dekaty zamrozili Polskę sprawdzając do kolonii, a Polaków do niewolników usuwających nawóz z niemieckich obór, na kolejny Polski rząd Polacy musieli czekać aż do do 2005 roku, nastąpiła raptowna poprawa warunków życia, niesty wiele lat odmóżdżania przez lewacki polskojęzyczne media , liczną agenturę i slabość charakteru ówczesnch koalicjantów doprowadziło do dymisji rządu i powrotu rządu starych elit, które doprowadziy
Dodano: 4.06.2020 21:15    Przez: Tomasz Kobrzycki
Polacy dzielą się na tych, którzy świętują zwycięstwa. Dzień 4 czerwca będzie w przyszłości jednym z najważniejszych świąt narodowych, obok zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Oraz na tych, którzy z cierpiętniczą miną obchodzą rocznice naszych klęsk . A teraz proszę odpowiedzieć sobie na pytanie co warto świętować : zwycięstwa, czy klęski. / ?????????????/
Dodano: 4.06.2020 20:14    Przez: Alfred Michalczyk

KOMENTARZE

Rondo Mazowieckiego? Za każdym razem jak tam jadę i widzę nazwę tego ronda,przypominam sobie zwalczanie przez Mazowieckiego Żołnierzy Wyklętych,wspominam "częściowo wolne wybory" z Kiszczakiem w tle hłe hłe i oczywiście jego plakat wyborczy w wyborów Prezydenckich(jego głupkowatą minę) i na koniec jego słowa o wyborcach ,kiedy przegrał z Wałęsą:...społeczeństwo jest chore... niech mu ziemia lekką będzie.W/g mnie to nie to miejsce na świętowanie Praw Obywatelskich,ani tym bardziej patron tego święta.
Dodano: 04.06.2020 18:54    Przez: p***rnese tu
Mnie się zawsze podobała mina Kaczyńskiego Lecha-takiego dzieciaka,który narobił w pieluchy,a zaraz ma iść do szkoły.
Dodano: 04.06.2020 19:10    Przez: Grzech Walerian
Grzech Walerian. Czy widzisz różnicę w naszych postach? Ty szyderyzujesz prymitywnie z człowieka (Prezydenta)ośmieszając go pieluchami ,ja mówię o swoich uczuciach i przytaczam fakty z życiorysu.Czy widzisz różnicę? Jesteś bardzo agresywnym człowiekiem,nie chciałbym nigdy mieć z Tobą do czynienia.W mojej ocenie jesteś bardzo złym człowiekiem.
Dodano: 04.06.2020 20:11    Przez: p***rnese tu
p...... coś tam coś tam......Gloryfikujesz żołnierzy wyklętych? Masz na mysli morderców ludności cywilnej? To raczej powód do wstydu niż dumy.
Dodano: 05.06.2020 09:47    Przez: Aga
Odpowiedź do Aga....mordercy ludności cywilnej...sami się skazali,zastrzelili i pochowali na łączce...To oni byli mordercami,czy ich zamordowali sowieccy namiestnicy?Dlaczego oni uciekli do lasu, nosili broń i walczyli z sowietami? Czy to nie sowieci zagrabili nam nie tylko wolność ,ale i połowę naszych ziem sprzed 1939 roku?Gdyby Tobie sąsiad zabrał połowe mieszkania,działki,samochodu ,majątku Twojego to co byś zrobiła?
Dodano: 05.06.2020 20:08    Przez: p***rnese tu
Polacy dzielą się na tych, którzy świętują zwycięstwa. Dzień 4 czerwca będzie w przyszłości jednym z najważniejszych świąt narodowych, obok zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Oraz na tych, którzy z cierpiętniczą miną obchodzą rocznice naszych klęsk . A teraz proszę odpowiedzieć sobie na pytanie co warto świętować : zwycięstwa, czy klęski. / ?????????????/
Dodano: 04.06.2020 20:14    Przez: Alfred Michalczyk
9 maja 1945 zwyciężyliśmy?Kogo?4 czerwca 1989r.zwyciężyliśmy kogo? Komunę ,kiszczaka,jaruzelskiiego.Czy można być częściowo wolnym?Częściowo szczęśliwym?Częściowo dobrym?
Dodano: 04.06.2020 20:32    Przez: p***rnese tu
avatar I tak wygra Andzej Duda...
Dodano: 04.06.2020 20:53    Przez: Brejza Czadomen
avatar Jakie tam wone wybory!?Możecie tym pusakom z gimbazy to wmówić,to było dopełnienie kontraktu i zmowa SB-becji z ich TW przy okrągłym stole tzw.elyt, a wszystko to polane soem tragedii zwykłch Polaków tracących swoje zakłady pracy, pracę, sens życia.Zresztą Polacy to oszustwo w miarę szybko odrzucili i w nowych wyborach wybrali już Rząd Premiera Jana Olszewskiego, niestety komuna, ich sojusznicy i zwykli zlodzieje którzy na razkradaniu majątku Nas Polaków robili fortuny podczas nocnej zmiany obalili demokratyczny rząd, prawie na dwie dekaty zamrozili Polskę sprawdzając do kolonii, a Polaków do niewolników usuwających nawóz z niemieckich obór, na kolejny Polski rząd Polacy musieli czekać aż do do 2005 roku, nastąpiła raptowna poprawa warunków życia, niesty wiele lat odmóżdżania przez lewacki polskojęzyczne media , liczną agenturę i slabość charakteru ówczesnch koalicjantów doprowadziło do dymisji rządu i powrotu rządu starych elit, które doprowadziy
Dodano: 04.06.2020 21:15    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar do likwidacji pańswa , wyoniły 2 mln ludzi z Polski oraz do zbrodni na polskiej elicie w Smoleńsku.Na szczęście Polacy to wierzący naród o Bóg miał nas w opaczności, mimo zbrodni na elitach w Smoleńsku , oddaniu się pod opiekę Rosji i Niemiec(kondominium) udało nam Polakom cudem odzyskać obronić Ojczyznę na miarę 1918 roku i cudowi nad Wiłą razem wziętym.Teraz znów hydra łeb podnosi, długi marsz przez instytucje przynosi rezultaty, w szkołach zatruwane są ciągle nasze dzieci szatańskimi ideologiami, jednocześnie opzim nauczania pikuje w dół, przedwojenny gimnalazjalista posiadał większą wiedzę niżeli współpracy inż.mag.W 90 % prof.to dno i wodorosty wystarczy posłuchać wykladów ,Środy,Płatek czy Sadurskiego.Na szczęście koronowirus odciął młodzież od wywrotowych ideologów i przywrócił na powrót rodzicom, to przyniesie kiedyś plon.Musimy iść na wybory i już w pierwszej turze wybrać PAD, i odsunąć na zawsze szkodników Polski i Polaków.
Dodano: 04.06.2020 21:32    Przez: Tomasz Kobrzycki
Na "zbrodni na elitach w Smoleńsku"najbardziej skorzystały rodziny "pomordowanych",koledzy,którzy mogli wreszcie zająć ich miejsce i kler,który dwoił się i troił,bo nie mógł nadążyć kropić "męczenników za wiarę".
Dodano: 04.06.2020 23:21    Przez: Grzech Walerian
Jeśli kiedyś na uroczystości zobaczycie Państwo gościa w gumowcach ociekających gnojem, to zapewne będzie to ktoś ukrywający się pod pseudonimem ''Kobrzycki''. To, że taka kreatura wzywa do powtórnego wyboru Dudy na urząd prezydenta jest wystarczającym powodem, by wstydzić się za takie poparcie.
Dodano: 05.06.2020 13:02    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Dr Kulińska o Janie Olszewskim; Nie podawać ręki.
Dodano: 05.06.2020 16:51    Przez: piotr piotr
avatar Żyd i mason Jan Olszewski był ze wszystkich...
Dodano: 05.06.2020 16:52    Przez: piotr piotr
avatar Cała prawda o Janie Olszewskim.
Dodano: 05.06.2020 16:52    Przez: piotr piotr
avatar Icek Dikman zszedł: kim był? Jakie były jego poglądy.
Dodano: 05.06.2020 16:57    Przez: piotr piotr
avatar Cudowne przypadki w życiu Kaczyńskich (Kalksteinów)
Dodano: 05.06.2020 20:14    Przez: Piotr
avatar Żydowskie korzenie Leszka Millera i jego związki rodzinne z Kaczyńskim.
Dodano: 05.06.2020 20:16    Przez: Piotr
avatar Podmiana ludności: Ponad 2 miliony cudzoziemców w Polsce.
Dodano: 06.06.2020 20:22    Przez: Piotr
Panie Kobrzycki uwielbiam Pana komentarze i jak Pan jedzie pan równo po bandzie Pozdrawiam
Dodano: 04.06.2020 22:24    Przez: alutka
Ja też lubię komentarze pana Tomasza naszego kochanego,zwłaszcza gdy pisze;"Bóg miał nas w opaczności".Pisze to często i ja się z nim zgadzam,znaczy z panem Kobrzyckim Tomaszem.
Dodano: 04.06.2020 23:16    Przez: Grzech Walerian
Też lubię czytać niejakiego Tomasza. Czekam , kiedy ogłosi się Winkelriedem , może nawet Mesjaszem...
Dodano: 05.06.2020 12:47    Przez: Aga
Żeby nam nasz pieszczoszek nie pękł,wyjaśnię,że "komplementy" Pani Agi oznaczają zwykłą paranoję.
Dodano: 05.06.2020 16:13    Przez: Grzech Walerian
Grzech, pisząc komentarz za odbiorcę uznałam ludzi inteligentnych, którzy ironię odczytali we właściwy sposób. A niejaki T. K. no cóż jest jak "koń, jaki jest, każdy widzi...."
Dodano: 05.06.2020 21:36    Przez: Aga
Oni wszyscy co tam stoją jeszcze raz by wszyscy policzyli głosy z Donaldem z Brukseli
Dodano: 04.06.2020 22:27    Przez: Jolka
To przecież czerwone pająki raz tu raz tam i tak sobie protestują a przeważnie są to ludzie którym chce się dużo pracować za minimalną
Dodano: 05.06.2020 07:05    Przez: ~Zygi
Sami dla siebie najwyższy czas zmienić te twarze samorząd dla nas nie dla was
Dodano: 04.06.2020 22:53    Przez: wolność
nie śpimy widzimy zagłosujemy i was pożegnamy dość już waszych rządów
Dodano: 04.06.2020 22:57    Przez: obywatele
Świętują tam i się promują,a naszym dzieciom w konińskich szkołach podstawowych w tym czasie likwidują klasy sportowe.Nieudolni!!!
Dodano: 05.06.2020 20:02    Przez: wkur...