Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17965) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (0)

Wielkopolska. Trzy nowe zakażenia. 72 osoby na kwarantannie

Dodano: 5.06.2020 10:32
Źródło: LM.pl

Liczba osób zakażonych koronawirusem w regionie konińskim pozostaje bez zmian. W Wielkopolsce stwierdzono trzy nowe przypadki. 

Nowe zakażenia dotyczą 34-latka z regionu poznańskiego, 46-latka z powiatu kępińskiego i 70-latki z powiatu kępińskiego. Dwie osoby przebywają w izolacji domowej, a jedna jest hospitalizowana w Poznaniu. Łącznie w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2219 zakażeń koronawirusem, 154 osoby zmarły, a 1348 wyzdrowiało.

W regionie konińskim liczba zakażonych pozostaje bez zmian. Siedem osób zostało wyleczonych, cztery zmarły, a jedna wciąż pozostaje w szpitalu. Ponadto hospitalizowana jest jedna osoba podejrzana o zakażenia, oczekująca na wynik badania. Również w izolacji domowej przebywa jedna osoba, która może być zakażona. Kwarantanną objęte są 72 osoby, wszystkie powracające z zagranicy.

Łącznie prób w kierunku koronawirusa wykonano 984, w ostatniej dobie - cztery. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   Wielkopolska,   Wielkopolski Urząd Wojewódzki,   sanepid,   kwarantanna,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.