Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17981) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Raport o stanie miasta. Mieszkańcy również mogą zabrać głos

Dodano: 5.06.2020 11:42
Źródło: LM.pl

24 czerwca, na sesji Rady Miejskiej w Koninie, zaprezentowany zostanie raport o stanie miasta. W dyskusji nad raportem wziąć będą mogli udział również mieszkańcy Konina.

99 stron liczy raport o stanie Konina w 2019 roku. Dokument przygotowany przez Urząd Miejski w Koninie (do przeczytania TUTAJ) będzie podstawą do udzielenia lub nie wotum zaufania prezydentowi Konina. W zeszłym roku Piotr Korytkowski takiego wotum, pierwszego od czasu objęcia przez niego stanowiska, nie otrzymał - siedmiu radnych było za, dwunastu przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Tegoroczne głosowanie będzie o wiele ważniejsze. Nieudzielenie wotum zaufania dwa lata z rzędu może być bowiem podstawą do rozpisania referendum w sprawie odwołania prezydenta Konina. Sytuacja polityczna jest obecnie zupełnie inna, niż rok temu - Przewodniczącym Rady Miejskiej został Tadeusz Wojdyński z SLD, a radni tej formacji regularnie głosują już od dłuższego czasu zgodnie z radnymi Koalicji Obywatelskiej. Teoretycznie jednak wszystko jest możliwe.

Głosowanie nad wotum zaufania poprzedzi debata nad zaprezentowanym raportem. Wziąć w niej może każdy mieszkaniec Konina. Wcześniej jednak musi zebrać podpisy co najmniej 50 osób, a następnie, co najmniej dzień przed sesją, zgłosić chęć zabrania głosu do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koninie. Sesja zaplanowana jest na 24 czerwca.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.