Dzisiaj jest niedziela 9 maja 2021, imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17149) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środ ...Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i me ... (3)

Konin. Dodatkowe przedszkola otworzą się na wakacyjny dyżur

Dodano: 9.06.2020 09:11
Źródło: LM.pl

Nie dwa, a pięć przedszkoli dyżurujących w lipcu i kolejnych pięć w sierpniu. Dodatkowo otwarte placówki mają rozwiązać problem wymogów sanitarnych dla najmłodszych.

Do końca maja rodzice konińskich przedszkolaków mieli czas na złożenie deklaracji, w których wyrazili chęć posłania swojej pociechy do dyżurującej w wakacje placówki. Na lipiec dokumenty można było składać do Przedszkola nr 2 i 11, natomiast na sierpień do Przedszkola nr 6 i 32.

- Po długim okresie epidemii, gdzie spora grupa osób wykorzystała urlopy bądź opieki i będzie trzeba posłać dzieci na dyżur. Ze względu na duże zainteresowanie rodziców zdecydowaliśmy, żeby dwa dyżurujące przedszkola wzmocnić trzema kolejnymi – mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. - Musimy zachować reżim sanitarny, dlatego potrzebne są dodatkowe placówki – dodaje.

W związku z tym w lipcu otwarte będą dodatkowo Przedszkola nr 12, 7 i 31, natomiast w sierpniu swoje drzwi otworzą Przedszkola nr 10, 16 i 17. Deklaracji od rodziców, którzy zdecydowali się zgłosić dzieci na wakacyjny dyżur na lipiec wpłynęło 243, a na sierpień – 248. Przypomijmy, że cały czas w jednej przedszkolnej sali nie może być więcej niż 12 dzieci.

  • Konin. Dodatkowe przedszkola otworzą się na wakacyjny dyżur

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Trzeba było aż koronawirusa, żeby ktoś na górze wpadł na to, iż dwa otwarte przedszkola na miesiąc to za mało.
Dodano: 09.06.2020 10:38    Przez: Arkadiusz
avatar Przy takim tempie nowych zachorowań prawdopodobnie we wrześniu wszystko znowu zamkną.
Dodano: 09.06.2020 12:20    Przez: Marianello_5000

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.