Dzisiaj jest wtorek 26 stycznia 2021, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17949) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / 0oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powiatowa Rada Rynku Pracy. Inauguracja kadencji 2 ... (2)Prezent od prezydenta dla Poli - pierwszej koninia ... (1)

Tęczowa Gromada dla chorych, starszych, niepełnosprawnych  

Dodano: 14.06.2020 09:18

Fundacja Tęczowa Gromada działa w Starym Mieście, ale ofertę ma w zasadzie dla mieszkańców powiatu konińskiego. Obecnie realizuje cztery projekty skierowane do osób starszych, niepełnosprawnych, opiekunów. 

Prezes Bartłomiej Olkiewicz, wiceprezes Hanna Nawrocka i kierownik projektów Katarzyna Nawrocka, przekazali informację o bieżącej działalności. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Chorym Tęczowa Gromada ze Starego Miasta pozyskała fundusze na cztery projekty. Trzy z nich realizowane będą do końca grudnia tego roku, a jeden do końca września 2022.

Pierwszy zatytułowany jest "Akcja aktywizacja!", a w jego ramach zaplanowane są zajęcia i warsztaty z zakresu opieki nad seniorami, z zakresu wsparcia psychologiczno - neurologicznego, zajęcia ruchowe, wycieczki, pikniki czy wyjścia do instytucji kultury dla osób po 50 roku życia. W ramach projektu będą także  świadczone usługi opiekuńcze w ich domach.

Ze środków pozyskanych z FIO będzie prowadzona „Szkoła animatora” dla 18 osób w wieku od 16 do 75 lat. Zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy będą przygotowywać i realizować7 inicjatyw. W ramach projektu PROO będzie działać "Szkoła dla opiekunów", a więć osoby zajmujące się osobami starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi będą mogły nauczyć się wielu przydatnych rzeczy, które pomogą im w codziennej opiece. W ramach tego samego projektu fundacja pozyskała środki na wyposażenie gabinetu rehabilitacyjnego i zakup sprzętów do ćwiczeń.

Czwarty projekt WRPO- dzięki środkom z tego projektu zostanie uruchomiony - Dzienny Dom Opieki Medycznej gdzie świadczone będą usługi medyczne i społeczne dla niesamodzielnych osób starszych. W tym projekcie fundacja jest parterem innej instytucji.

A już wkrótce,w sobotę 20 czerwca 2020 r o godz. 14.00 w Starym Mieście, przy ul. Lisieckiej 95, Fundacja Tęczowa Gromada zaprasza na inaugurację projektu z ASOS "Akcja aktywizacja!" - aktywizacja, integracja, biesiada.

 

  • Tęczowa Gromada działa dla osób starszych, niepełnosprawnych

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tęczowa Gormada,   fundacja,   projektyDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Musicie zmienić nazwę, bo PIS uzna was za zboczeńców/dewiantów szerzących jak To mówią ideologię LGBT.
Dodano: 14.06.2020 10:24    Przez: Hans Gruber
Na szczęście pis nie jest wyrocznią......
Dodano: 14.06.2020 20:28    Przez: Aga
Słucham czasami "Na drugim brzegu tęczy" Breakoutów,ale nie mam pewności,czy nie łamię już prawa,bo jeśli wygra Duda,to nic nie wiadomo.
Dodano: 15.06.2020 15:40    Przez: Grzech Walerian
20 czerwca to sobota więc nie wiadomo kiedy?
Dodano: 15.06.2020 12:16    Przez: heniu000

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.