Dzisiaj jest sobota 8 maja 2021, imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17166) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Taneczną sesją promują adopcję bezdomnych z ... (6)Nocny pożar w Golinie. Jeden samochód doszczętnie ... (6)

Kończy się czas na składanie wniosków o zwolnienie ze składek ZUS

Dodano: 16.06.2020 10:37
Źródło: LM.pl

Jeszcze tylko do końca miesiąca przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienia z opłacania składek ZUS. Do wielkopolskich placówek wpłynęły 184 tysiące tego typu wniosków.

Wprowadzona tarcza antykryzysowa daje przedsiębiorcom możliwość zwolnienia z opłacania składek za trzy miesiące (od marca do maja) w wysokości 100 procent lub 50 procent ich łącznej kwoty. Zależy to od liczby osób zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych.

- Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia ze składek w ramach tarczy antykryzysowej, mają czas tylko do 30 czerwca – przypomina Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce - O zwolnienie ze składek mogą się ubiegać firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, osoby duchowne, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, w tym osoby korzystające z ulgi na start.

W województwie wielkopolskim wpłynęło 184 tysiące wniosków o zwolnienie ze składek
i zostały one zrealizowane w 90 procentach na kwotę umorzenia 816 milionów złotych. Wniosków
o świadczenia postojowe wpłynęło natomiast 149 tysiące. Wypłacono 294 milionów złotych. Kwota pomocy przy tych dwóch rodzajach ulg w województwie wyniosła ponad 1,1 miliarda złotych. Natomiast w skali kraju wpłynęło 3,7 miliona wniosków z tarczy, a suma pomocy w zakresie zwolnienia z opłacenia składek i świadczeń postojowych wyniosła ponad 10 miliardów złotych.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.