Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportZagdański znów strzela, Sokół Kleczew pokonał Wilki Wilczyn 4:1

Zagdański znów strzela, Sokół Kleczew pokonał Wilki Wilczyn 4:1

Deszczowy sparing mają za sobą zespoły Sokoła Kleczew i Wilków Wilczyn. W Budzisławiu Kościelnym III-ligowiec okazał się lepszy od beniaminka IV ligi.

Oba zespoły do meczu kontrolnego przystępowały w innych momentach okresu przygotowawczego. Dla kleczewian był to już czwarty sparing, dla Wilków - dopiero pierwszy. W składzie Sokoła znaleźli się m.in. testowani Olaf Wójtowicz (20-letni pomocnik z Wdy Świecie), Mateusz Roszak (32-letni pomocnik z Mieszka Gniezno), czy młodsi zawodnicy z regionu - Emanuel Mikołajczyk i Michał Stryganek. W barwach Wilków zagrało pięciu zawodników testowanych, w tym znany z występów w Sokole Kleczew i Górniku Konin Marcel Koziorowski.

Spotkanie rozgrywane w Budzisławiu Kościelnym mogło się podobać, padło w nim pięć goli, a kolejne były blisko. Lepiej zaczął Sokół, który w pierwszych minutach zdominował grę, a w dziesiątej - wyszedł na prowadzenie. Po prostopadłym zagraniu z piłką w polu karnym znalazł się Łukasz Zagdański i pewnym strzałem pokonał testowanego w Wilkach bramkarza. Była to już czwarta bramka doświadczonego napastnika Sokoła w letnim okresie przygotowawczym. Do tej pory Zagdański trafiał w każdym spotkaniu.

Zaledwie trzy minuty później Wilki odpowiedziały. Z prawej strony w pole karne wpadł Łukasz Przebieracz i dał wyrównanie beniaminkowi IV ligi. Chwilę później nad Budzisławiem Kościelnym przeszła ulewa. Lepiej w trudnych warunkach atmosferycznych odnaleźli się zawodnicy Łukasza Cichosa. Jeszcze przed przerwą strzelili Wilkom dwa gole. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Piceluk, a chwilę później blisko drugiej bramki był Zagdański. Ostatecznie samobójcze trafienie zanotowali wilczynianie.

Wilkom brakowało skuteczności, jeszcze w pierwszej połowie niecelnie uderzał Krystian Robak, a strzał testowanego Marcela Koziorowskiego sparował Jakub Strzykowski. Po zmianie stron Koziorowski znów mógł wpisać się na listę strzelców, tym razem jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Sokół wynik meczu ustalił w 64. minucie. Swoją popisową akcję zaprezentował Norbert Grzelak. Skrzydłowy kleczewian ściął do środka, mijając rywala i zakręcił rogala prosto do bramki Wilków. Drużyna Łukasza Cichosa wygrała 4:1.

- Pierwsza połowa źle nie wyglądała. Straciliśmy dwie bramki po swoich błędach, daliśmy rywalom prezenty. Gra jednak cieszy. Sytuacji stworzyliśmy sobie dużo, nie wykorzystaliśmy ich. Myślę, że następny mecz będzie wyglądał lepiej - oceniał trener Wilków Wilczyn Radosław Konieczka. - Kolejny tydzień będziemy mieć jeszcze ciężkie treningi, później będziemy schodzić z obciążeń i będziemy szykować się bardziej taktycznie.

Wilki najbliższy sparing mają zaplanowany na sobotę. O godz. 11.00 podejmą Cuiavię Inowrocław. Sokół zaś zmierzy się w tym samym czasie z Pogonią Mogilno.

Sokół Kleczew - Wilki Wilczyn 4:1 (10' Łukasz Zagdański, 28' Paweł Piceluk, 31' gol samobójczy, 64' Norbert Grzelak - 13' Łukasz Przebieracz)

Sokół Kleczew: Jakub Strzykowski - Konrad Kobylarek, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski, Olaf Wójtowicz, Mateusz Roszak, Arkadiusz Widelski, Paweł Piceluk, Norbert Grzelak, Łukasz Zagdański.

Ponadto zagrali jeszcze: Konrad Mechowski, Maciej Adamczewski, Michał Lorencki, Mateusz Majer, Emanuel Mikołajczyk, Michał Stryganek.

Wilki Wilczyn: zawodnik testowany - Patryk Szymaniak, Michał Zajączkowski, Wiktor Mochalski, zawodnik testowany, Łukasz Przebieracz, Krystian Robak, Marcel Koziorowski, Dominik Jesiołowski, Jakub Nowakowski, Marcin Balalja.

Ponadto zagrali: Jakub Matczak, Sebastian Bagrowski, Adrian Górecki, Adrian Kamiński, Dawid Mańkowski, dwóch zawodników testowanych.