Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17627) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 13oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (12)Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)

Koniński Budżet Obywatelski. Weryfikację przeszły 73 wnioski

Dodano: 26.06.2020 15:59
Źródło: LM.pl

Zakończyła się weryfikacja wniosków w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie już we wrześniu.

Mimo epidemii koronawirusa, koninianie złożyli aż 94 wnioski do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany w przyszłym roku. W ostatnim czasie trwała weryfikacja złożonych projektów. Teraz już wiadomo, że do głosowania zakwalifikowano 73 z 93 wniosków (jeden projekt został wycofany przez pomysłodawcę). Są to 22 wnioski duże (od 100 tys. zł do 1 mln zł) oraz 51 małych (do 100 tys. zł).

Podobnie jak w ubiegłych latach nie brakuje projektów związanych z modernizacjami chodników, parkingów czy przejść dla pieszych. Są również wnioski związane z placówkami oświaty, biblioteką, schroniskiem dla bezdomnych zwierząt i wyposażeniem dla strażaków ochotników. Nie brakuje też pomysłów na rozbudowanie systemu Konińskiego Roweru Miejskiego, powrotu zegara na ul. Dworcową, stworzenia centrum sportowo-rekreacyjnego dla mieszkańców oraz centrum edukacyjno-kulturalnego, modernizacji boiska osiedlowego, zielonych przystanków autobusowych, oznaczenia zabytków, budowy fontanny tańczącej z animacją i podświetleniem, trampolin w chodnikach, czy punktu widokowego nad tzw. „Jeziorkiem Turkusowym“.

Ze szczegółowym opisem wszystkich wniosków można się zapoznać na stronie Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie elektroniczne ruszy 1 września. Na realizację projektów z budżetu miasta przeznaczono 2 mln 906 tys. zl. Z tego na tzw. Wnioski małe – 1 mln zł, a na wnioski duże – 1 mln 906 tys. zł.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.