Dzisiaj jest piątek 22 stycznia 2021, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17196) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zwycięzca telewizyjnego show zaśpiewał dla mieszka ... (2)Siatkarska kolejka: Kluczowy mecz SPS, stawką czwa ... (0)

Koniński Budżet Obywatelski. Weryfikację przeszły 73 wnioski

Dodano: 26.06.2020 15:59
Źródło: LM.pl

Zakończyła się weryfikacja wniosków w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie już we wrześniu.

Mimo epidemii koronawirusa, koninianie złożyli aż 94 wnioski do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany w przyszłym roku. W ostatnim czasie trwała weryfikacja złożonych projektów. Teraz już wiadomo, że do głosowania zakwalifikowano 73 z 93 wniosków (jeden projekt został wycofany przez pomysłodawcę). Są to 22 wnioski duże (od 100 tys. zł do 1 mln zł) oraz 51 małych (do 100 tys. zł).

Podobnie jak w ubiegłych latach nie brakuje projektów związanych z modernizacjami chodników, parkingów czy przejść dla pieszych. Są również wnioski związane z placówkami oświaty, biblioteką, schroniskiem dla bezdomnych zwierząt i wyposażeniem dla strażaków ochotników. Nie brakuje też pomysłów na rozbudowanie systemu Konińskiego Roweru Miejskiego, powrotu zegara na ul. Dworcową, stworzenia centrum sportowo-rekreacyjnego dla mieszkańców oraz centrum edukacyjno-kulturalnego, modernizacji boiska osiedlowego, zielonych przystanków autobusowych, oznaczenia zabytków, budowy fontanny tańczącej z animacją i podświetleniem, trampolin w chodnikach, czy punktu widokowego nad tzw. „Jeziorkiem Turkusowym“.

Ze szczegółowym opisem wszystkich wniosków można się zapoznać na stronie Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie elektroniczne ruszy 1 września. Na realizację projektów z budżetu miasta przeznaczono 2 mln 906 tys. zl. Z tego na tzw. Wnioski małe – 1 mln zł, a na wnioski duże – 1 mln 906 tys. zł.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.