Dzisiaj jest środa 23 czerwca 2021, imieniny: Wandy, Zenona, Prospera WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16393) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 19oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To była dobra runda. W IV lidze będzie jednak cięż ... (0)Ranking Perspektywy. Awans PWSZ w Koninie. Czterna ... (0)

Dbanie o cmentarz to jedna z form działalności PGKiM-u 

Dodano: 27.06.2020 12:59

Zarządcą Cmentarza Komunalnego w Koninie jest PGKiM. To kolejna sfera działalności miejskiej spółki, jaką jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie.

O tym zakresie działalności mówi Andrzej Pachulski, kierownik. Cmentarz przy ulicy Staromorzysławskiej w Koninie zajmuje ponad 12 hektarów. Pierwsze pochówki datuje się na 1978 rok. Od tamtej pory cmentarz został w pełni uzbrojony, ogrodzony, wybudowano kaplicę, przygotowano różnego rodzaju miejsca pochówku. W ostatnich latach pojawiły się trzy kolumbaria, w których umieszcza się urny z prochami. W planach jest budowa ścian urnowych wokół cmentarza.

Koniński cmentarz komunalny, jak mówi Andrzej Pachulski, wyróżnia Ossarium, czyli „kompleks betonowych boksów, w których spoczywają szczątki, wydobywane przy likwidacji grobów, żeby zapewnić godne miejsce dla zmarłych”.

W ostatnim czasie, na wniosek mieszkańców, radnych, przy wejściach na cmentarz pojawiły się stojaki ze sprzętem porządkowym, który można wypożyczyć. Przy głównej bramie jest także zniczodzielnia, która umożliwia wielokrotne wykorzystanie zniczy. Bo dbanie o cmentarz to jedna z form działalności PGKiM w Koninie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PGKiM Konin,   cmentarz komunalny,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.