Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17484) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

W Koninie powstaje baza pracy "dorywczej" dla młodych ludzi

Dodano: 29.06.2020 12:07

Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie ma nową inicjatywę na wakacje. Chodzi o stworzenie bazy dodatkowej pracy dla młodych ludzi.

Baza będzie dobrym rozwiązaniem dla pracodawców, którzy nie mają potrzeby zatrudniania pracownika na etat np. w sytuacji wzmożonej pracy, a taka forma zatrudnienia ograniczy również koszty dla pracodawców. Natomiast dla młodych to świetny sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego.

- Dlatego chcielibyśmy zachęcić naszych przedsiębiorców do zatrudniania młodzieży, absolwentów szkół średnich, czy studentów do pracy na kilka godzin dziennie, tygodniowo czy tylko weekendowo. To ukłon w stronę przedsiębiorców i młodych ludzi - mówi Marlena Tulejko-Nożewska z Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Koninie.

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje oferty pracy do Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Koninie, a będą one umieszczone dalej na fanpage "Konin dla biznesu". 

- Mamy tam już duże grono odbiorców, więc warto tam zaistnieć – mówi Małgorzata Antczak z Wydziału DG. - A jeżeli tych ofert będzie więcej to utworzymy oddzielną grupę, w której przedsiębiorcy będą mogli zamieszczać swoje oferty. A to wszystko w ramach „Programu Wspierania Przedsiębiorczości”. Zgłoszone oferty zamieszczalibyśmy na facebooku Konin dla biznesu, a także na stronie www.gospodarka.konin.pl w zakładce Młodzież oraz grupie na facebook'u Konin dla biznesu - oferty pracy dla młodzieży. Docelowo ta zakładka ma pojawić się na stronie głównej miasta.

- Od kilku lat prowadzimy już staże letnie i młodzież jest z nich bardzo zadowolona. Jest to okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego, którym mogą pochwalić się w CV. Sezonowa praca dorywcza też mogłaby być dla nich takim doświadczeniem, które wzbogaci ich kwalifikacje i pomoże w przyszłości przy ubieganiu się o pracę – mówi Małgorzata Antczak. 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod  nr  telefonu 63 240 12 79.

Zgłoszenia przedsiębiorców prosimy kierować na adres: malgorzata.antczak@konin.um.gov.pl lub marlena.tulejko-nozewska@konin.um.gov.pl

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin dla biznesu,   praca dla młodych,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.