Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17626) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 13oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (12)Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Dodano: 30.06.2020 09:51

Policjant Wydziału Kryminalnego kolskiej jednostki w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 57-latek kierował mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Policjant, który na co dzień służy w Wydziale Kryminalnym, 24 czerwca br. w godzinach wieczornych, na jednej ze stacji paliw w Kole zauważył mężczyznę, który kupił wódkę, po czym odjechał samochodem. Może nie było by w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że po kilkunastu minutach ten sam mężczyzna przyjechał po kolejną butelkę wódki. Z uwagi na podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, funkcjonariusz postanowił zainterweniować. Jak się szybko okazało, mężczyzna w ogóle nie kontrolował kierunku jazdy, dlatego policjant postanowił zajechać mu drogę, aby uniemożliwić dalszą budzącą zagrożenie jazdę. Wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił o tym dyżurnego policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało w organizmie 57-latka ponad 2,5 promila alkoholu.

Dzięki zdecydowanej postawie policjanta, nie doszło do tragedii. Drogowy przestępca stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.