Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17627) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 13oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (10)Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)

Są pieniądze na organizację imprez sportowych i turystycznych

Dodano: 30.06.2020 10:29
Źródło: LM.pl

Urząd Miejski w Koninie rozpoczyna przyjmowanie wniosków na dofinansowanie organizacji imprez sportowych i turystycznych. Wcześniej konkurs został odwołany z powodu epidemii koronawirusa.

Zazwyczaj środki na organizację imprez sportowych i turystycznych przyznawane są zazwyczaj w pierwszych miesiącach roku. W połowie kwietnia Urząd Miejski w Koninie odwołał jednak konkurs, w którym stowarzyszenia, fundacje, czy kluby sportowe mogły o takie pieniądze się starać. - Obserwujemy sytuację związaną ze stanem epidemii i zmniejszaniem obostrzeń i  jeśli pojawi się możliwość organizowania wydarzeń sportowych, turystycznych to jednocześnie pojawi się możliwość dysponowania środkami - deklarował wtedy kierownik Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Sękowski.

Od wtorku ruszył nowy konkurs, choć w nieco innej formie. Tym razem pieniądze przyznawane będą w trybie małych grantów. To sprawia, że jednorazowa dotacja nie będzie mogła przekroczyć dziesięciu tysięcy złotych. Zmienia to niewiele, bo w zeszłym roku tylko jedna oferta przekroczyła ten próg. Jednocześnie jednak imprezy będą musiały być zrealizowane w przeciągu 90 dni od przyznania pieniędzy, a nie w dowolnym terminie do końca roku.

Do podziału będzie nieco mniej, niż zakładało miasto w budżecie. Miało być 100 tys. zł, będzie - 95 tys. zł. To jednocześnie jednak i tak o dziesięć tysięcy złotych więcej, niż rok temu. 70 tys. zł będzie do podziału na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych, piętnaście tysięcy - imprez sportowo-rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami, a dziesięć tysięcy złotych na upowszechnianie krajoznawstwa i organizację imprez turystycznych.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.