Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17855) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Wycofano dwa bloki węglowe w elektrowni Pątnów. Mniej CO2

Dodano: 30.06.2020 18:26

Zgodnie z deklaracjami 30 czerwca 2020 roku odstawieniu uległy dwa bloki węglowe w elektrowni Pątnów o mocy 200 MW każdy - czytamy w komunikacie ZE PAK SA. 

Bloki 3 i 6 oddane zostały do eksploatacji w latach 1968/69 i przepracowały łącznie 631 117,1 godzin. Zmniejszeniu o 93 MW uległa również moc elektrowni Konin w wyniku odstawienia wyeksploatowanych instalacji węglowych.

Wycofanie z eksploatacji bloków węglowych w ZE PAK SA nie jest pierwszym tego typu przypadkiem. Na przestrzeni ostatnich 30 miesięcy wycofaniu z eksploatacji w ZE PAK SA uległo łącznie 1293 MW mocy węglowych, składa się na to 600 MW w elektrowni Adamów, łącznie 600 MW w elektrowni Pątnów oraz 93 MW w elektrowni Konin. Zmniejszenie potencjału wytwórczego przełożyło się na przestrzeni ostatnich lat na zmniejszenie zarówno produkcji energii z węgla brunatnego jak i zmniejszenie emisji CO2, SO2, Nox oraz pyłu.

Wycofane 30 czerwca 2020 z eksploatacji 493 MW mocy węglowych odpowiadały za 1 442 000 ton emisji, CO2 w 2019 roku, co oznacza, że o tę wielkość powinna spaść emisja Grupy ZE PAK SA w kolejnych latach. Zmniejszanie zarówno śladu węglowego jak i emisji innych substancji jest zbieżne z deklaracjami, które padły jako odpowiedź Spółki na inicjatywę głównego akcjonariusza ZE PAK SA Zygmunta Solorza pod nazwą „Program Czysta Polska”.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZE PAK,   KWB PAK SA,   bloki węglowe,   Czysta Polska,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

to już po koninie ..sami emeryci zero pracy
Dodano: 30.06.2020 21:57    Przez: ~Adam
P Ośle Nowak dziękujemy.Profesjonalna robota.
Dodano: 30.06.2020 22:19    Przez: p***rnese tu
Róbmy tak dalej kupując prąd za granicy zdziwimy się na rachunkach. I nie wspomnę że będziemy zależni od innych.
Dodano: 30.06.2020 19:11    Przez: ~ztr
Do Martens o czym Ty piszesz. Elektrownie sprzedali komuchy z platfusami. A gdzie byli Prezydenci Konina jak sprzedawano elektrownie.? No gdzie? Mieli w d... pracowników elektrowni. Robili wszystko żeby jak najwięcej było spółek społecznek i obsadzili swoimi.
Dodano: 30.06.2020 20:38    Przez: ~Edek
I tak właśnie PO załatwiło Konin!!! i Adamów!!!Głosujmy na Trzaskowskiego nie będzie nawet miski ryżu!!!
Dodano: 30.06.2020 19:23    Przez: ~Żal mi mojego miasta

KOMENTARZE

Róbmy tak dalej kupując prąd za granicy zdziwimy się na rachunkach. I nie wspomnę że będziemy zależni od innych.
Dodano: 30.06.2020 19:11    Przez: ~ztr
avatar Co głupi artykuł, jakiś krtyński grafoman pisze i skacze z radości do góry iż likwiuje się w Koniie kolejne miejsca pracy, a co za tym idzie mniejsze wpływypodatkowe dla miasta, kolejną imgrację z całą patologią 3rp.Pytanie ,jaki kapitał za tym panem stoi!Czyją własnścią jest LM? Czy czasami nie sa to Niemcy ?Którzy już się cieszą bo te prawie te 500MW sprzedadzą głupim polaczkom z super ekologicznego węgla brunatnego.No cóż Solorz kupił i to jego własność, i może nawt miast prądu prowadzić hodowlę psów nic komu do tego.To świete prawo do własności prywatnej.Wbrew najnowszemu lewackiej ideologi która oprócz już znanych kretyństw jak gender, LGBT, weganizm itp. doszlo kolejne mówiące iż własność prywatna to kradzież.Inna sprawa iż ktoś mu za tę przysłowiową zotówkę to oddal i za to powinna być odpowidzialność karna a tak gigatycznymi szkodami gospodarczymi dla Polków do kary śmierci włącznie ,nie wspomę już o konfiskacie majątku.Ale do tego trzeba mieć prawo i prawdziwych sędziów a lewc
Dodano: 01.07.2020 07:18    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar Ktoś musi skończyć z energetyką węglowa. Platforma i PIS dobrze wiedzieli że nie będzie elektrowni i kopalni. Żeby to zakończyć Tusk miał dwa wyjścia protesty pod ministerstwem albo pod siedzibą nabywcy czyli Polsatu. Kaczyński tym grał w kampanii i dobrze wiedział że nic nie zrobi ale trzeba mieć głosy jeleni i baranów. Ciągle słyszę jakieś głosy niezadowolonych typu "pracowałem tam całe życie i wszystko sprzedali" i " pracowałem całe życie i nie stać mnie na kupno takiej elektrowni czy kopalni". Co do cen energii to najwięcej zarabiają zakłady energetyczne które generują całą masę etatów w zarządach dla kolegów z polityki. PIS zastopował całkowicie fermy wiatrakowe, bo ktoś ma w tym jakiś interes. Nam pozostaje jedynie instalowanie paneli fotowoltaicznych by zmniejszyć koszty energii. W Chinach do 2050 roku będzie tylko energetyka odnawialna i żadnych spalinowych aut. Już dzisiaj we wielu miastach Chin jeżdżą tylko elektryczne autobusy i taxi.
Dodano: 01.07.2020 09:36    Przez: Hans Gruber
I tak właśnie PO załatwiło Konin!!! i Adamów!!!Głosujmy na Trzaskowskiego nie będzie nawet miski ryżu!!!
Dodano: 30.06.2020 19:23    Przez: ~Żal mi mojego miasta
O czym ty gościu gadasz? Kto rządzi krajem? PiS. Z kim się układa Solorz? Z PiSem. Przez kogo nie otwarto Ościsłowa? Przez PiS. Więc skończ wylewać swoje żale i włącz myślenie, to naprawdę nie boli.
Dodano: 30.06.2020 19:41    Przez: ~Martens
Do Martens o czym Ty piszesz. Elektrownie sprzedali komuchy z platfusami. A gdzie byli Prezydenci Konina jak sprzedawano elektrownie.? No gdzie? Mieli w d... pracowników elektrowni. Robili wszystko żeby jak najwięcej było spółek społecznek i obsadzili swoimi.
Dodano: 30.06.2020 20:38    Przez: ~Edek
Marek Pol ( wicepremier z Unii Pracy, poseł wybrany w Koninie!!!!) cię za ko chciał wyprzedawać wszystko!!. Dalej, gdzie był wojewoda wielkopolski, gdy w Koninie wyprzedawane przemysł, a w tym czasie był to człowiek z Konina????
Dodano: 01.07.2020 06:54    Przez: Romek Ress
Miskę ryżu to nam Twój Matouszek z Jarosławem Niskim zafundowali.... A na poważnie to wskażcie jakie inwestycje w regionie (w czasie swoich nieprzerwanych 5 letnich już rządów, że o wcześniejszych nie wspomnę) załatwili nam Ci popaprańcy wybrani w naszym Okręgu z PiS, obecny wojewoda, sejmikowy Janusz biznesu Popkowski, rząd PiS i ten cały Duda/Ułuda. Tylko słyszę PO, PełO nam to a tamto zrobiło albo tego a tamtego nie zrobiło, okradli nas, sprzedali... A Wasz PiS miał aż 5 lat aby ten marazm regionu zatrzymać, poprawić, odbudować i co? Nawet jakby PiS był przy korycie całe stulecie to cały czas słyszelibyśmy: " Przez 8 lat rządów Platformy Polcy i Polaki..." a konkretnych, wartościowych działań ani widu ani słychu.
Dodano: 01.07.2020 09:29    Przez: Oscar
Ten cały PiS wraz z PO, PSL i SLD należałoby wpakować do rakiety i wystrzelić gdzieś w kierunku Plutona. Za te stracone i rozkradzione 31 lat.... ale Naród głupi wszystko kupi, więc są przy korycie śmiejąc się z Nas... Cały ten obecny "podział polityczny" to teatrzyk kukiełkowy dla "prostego luda"... Wy naprawdę myślicie, że którejś z tych opcji chodzi o nasze dobro??? Biedny Narodzie!!!
Dodano: 01.07.2020 09:33    Przez: Oscar
avatar PiS w naszym rejonie nie robi żadnych inwestycji, bo traktuje nas jak czerwonych wsioków. Miał być kolejny most i cisza. Miała być elektrownia i kopalnia no i lipa. Oni tylko dbają o siebie. Za tej władzy Pani Radna wreszcie robi interes prowadząc narodową stację paliwową. Zadzwońcie i zapytajcie czy wy też taką dostaniecie bez zabezpieczenia finansowego. Radna jeździła starym samochodem i nagle droga limuzyna z niemieckiego koncernu z kraju znienawidzonego przez PiS. Poseł na rodzinę kupił budynek od państwowego banku i dalej jemu go wynajmuje. To mega fajny biznes nic nie robisz, a kasa płynie. Być może jeszcze ten bank udzielił jemu preferencyjnego kredytu na zakup. Takich milionerów za tych rządów jest całe multum.
Dodano: 01.07.2020 09:50    Przez: Hans Gruber
historia..... przykree to no ale co zrobić
Dodano: 30.06.2020 20:42    Przez: ~oj
Ja wiem czy przykre? Przykre - Nie. Głupie - Tak. Dania i Szwecja nie ma waluty Euro bo sobie zastrzegły jej brak - i JUŻ! jakież mieli argumenty? Brytyjczycy wiele lat płacili mniej kasy do budżetu UE bo sobie tak zastrzegli. Czemu to Polska nie mogła w polityce klimatycznej zastrzec sobie wolniejszego o 2-3 dekady odchodzenia od węgla skoro ma jego 90% złóż w UE? Mogła oczywiście! To logiczne i zrozumiałe w Naszej sytuacji. No tylko trzeba mieć do tego polskie władze a pakiety klimatyczne podpisywali wielokrotnie odznaczani w Niemczech Tuska i Kopacz. Pamiętajmy, że emitujemy mniej Co2 na głowę mieszkańca niż Niemcy, Belgia, Holandia, Czechy. Niewiele więcej niż .... Norwegia. No ale przecież nie chodzi o Co2 bo kto słyszał o krach za Co2 z komina w domu? Nikt. Węgiel zniknie z elektrowni ale nie z domów. Smog zostanie.
Dodano: 01.07.2020 18:14    Przez: Marcin Swoinski
Pamiętać trzeba, że pakiet klimatyczny to zmniejszenie emisji Co2 głownie w energetyce zaś przemysł może nadal Nas truć! Tak dokładnie robią Niemcy. Spalają mniej węgla (choć nadal więcej niż Polska!), ale mimo coraz większego udziału OZE to cały czas im emisja Co2 nie spada! Tak - CO2 w DE jest stabilne i jest to 23% całej UE. Morał prosty. Walczymy z Co2 w energetyce. Dokładnie z węglem, ale nie samym Co2 bo przesył może nadal truć. Zatem jak walczymy z węglem w UE to walczymy ..... no z kim? Kto ten węgiel ma w UE? Zamkną kopalnie, elektrownie a nadal w Nowym targu będzie smog 300% normy z kominów w domach - jak w Krakowie. Nadal będzie w Warszawie i Poznaniu od spalin. Nadal będzie w Giolinie, Strzałokowie, Starym Koninie. Mądry i głupi Polak przed i po szkodzie. Cała zaś kasa na walkę z CO2, nowe moce w energetyce pójdzie poza Polskę na atom lub OZE - A SMOG NADAL ZOSTANIE!
Dodano: 01.07.2020 18:27    Przez: Marcin Swoinski
teraz prąd pójdzie z elektrowni węglowych znajdujacych się w niemczech ....
Dodano: 30.06.2020 20:46    Przez: ~unia europejska
Czyli od PO
Dodano: 30.06.2020 21:12    Przez: ~gość
Do gość w Polsce PO krzyczy o likwidacji kopalni a Niemcy uruchomili kopalnie węglowa. Tak widać komu sprzyja PO oczywiście Niemcom. Nigdy nie dopuścić do władzy platfusow bo będzie po Polsce
Dodano: 30.06.2020 21:47    Przez: ~Edek
Pomyłka nie kopalnie tylko elektrownie węglowa
Dodano: 30.06.2020 22:06    Przez: ~Edek
to już po koninie ..sami emeryci zero pracy
Dodano: 30.06.2020 21:57    Przez: ~Adam
P Ośle Nowak dziękujemy.Profesjonalna robota.
Dodano: 30.06.2020 22:19    Przez: p***rnese tu
E tam te parę tysięcy ludzi jak straci pracę to co tam. Rafał jak wygra to myślę że przyspieszy tytanika bo szparagi to nie ma kto zbierać.
Dodano: 01.07.2020 06:44    Przez: ~Angela
Dziękujemy również senatorce Budner i posłom Czarneckiemu, Bartosikowi, Dolacie, Galembie oraz wojewodzie Hoffmanowi i pozostałym pomiotom... Ci to dbają o region - profesjonalna robota. PiSmani liżcie im dalej a będziecie mieszkać w polu ziemniaków i boso ganiać...
Dodano: 01.07.2020 09:18    Przez: Oscar
za to bedzie wiecej SMRODU Z BIOMASY AFRYKANSKIEJ...POLACY z kopaln bez kasy bambusy az podskakuj,a
Dodano: 30.06.2020 22:29    Przez: janegab
pomału Tytanik tonie... i tonie cały konin 😕😢😩😱
Dodano: 01.07.2020 04:34    Przez: ~Marek
🏭🏭🏭🏭🏭🏭🏭 tonie
Dodano: 01.07.2020 20:46    Przez: ~Aldona
Ale za to wszystko mieszkańcy Konina fundują w nagrodę : panu Markowi Pol mandat posła ziemi konińskie, panu Milerowi stołek europosła w Brukseli, pani byłej premier Kopacz stołek europosła i...... Wybierajmy tak dalej
Dodano: 01.07.2020 06:58    Przez: Romek Ress
Fundujemy stołki jakimś ludziom z Warszawy, Zielonej Góry, Gniezna to mamy jak mamy. Chociaż rodowici mieszkańcy Konina jak choćby były wieloletni wojewoda też są gówwwwno warci
Dodano: 01.07.2020 07:00    Przez: Romek Ress
Wojewoda z Konina i jego partia to PO więc czego się było spodziewać. Wszystko sprzedali a niektórzy mieszkańcy z Konina dali by się pochlastać za nich. To co się dziwić że jest tak jak jest.
Dodano: 01.07.2020 07:23    Przez: ~Edek
1 z 2
12>>