Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16586) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udz ... (0)

Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wielkopolsce

Dodano: 1.07.2020 15:37

W Malanowie, na terenie powiatu tureckiego, 30 czerwca ruszył punkt pobrań próbek na COVID-19. 

Badania potrwają od wtorku 30 czerwca do środy 8 lipca. Do 3 lipca badani będą pracownicy jednej z lokalnych firm, w której stwierdzono zakażenia. Z kolei od 6 do 8 lipca do badań będą mogli zgłaszać się mieszkańcy powiatu tureckiego i powiatów ościennych.

- Malanów to kolejna lokalizacja mobilnego punktu pobrań wymazów w Wielkopolsce – powiedział Łukasz Mikołąjczyk, wojewoda wielkopolski. - Kiedy rozpoczęliśmy walkę w wirusem, drive thru sprawdza się bardzo dobrze. Zaczęliśmy od południa Wielkopolski, dlatego że tam było główne ognisko zakażeń. Zaczęliśmy w Krotoszynie, później byliśmy w Kaliszu, następnie przez Poznań na północ, żeby przybyć do powiatu tureckiego. Malanów to 13 lokalizacja W Wielkopolsce. Dlatego, że tutaj nastąpiło ognisko, więc chcemy szybko i sprawnie z tym walczyć. Wspólnie z Wojskiem Obrony Terytorialnej i Wojewódzkią Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną. Dzięki temu Wielkopolska jest drugim województwem w Polsce pod kątem liczby wymazów, które do tej pory zrobiono. Dziękuję staroście tureckiemu, który zaniepokojony, od razu zadzwonił do mnie i była natychmiastowa reakcja. Ta współpraca jest wzorcowa.

- Od początku jak tylko pojawił się koronawirus w naszym kraju WOT przedefiniowały swoją charakter swoich działań, przede wszystkim z funkcji szkoleniowych na działania antywirusowe i brygady weszły w ścisłe współdziałanie w tym zakresie z wojewodami – powiedział pułkownik Rafał Miernik, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Teraz pracujemy nad zatrzymaniem tej transmisji poziomej, aby szybko zgasić w zarodku ognisko. Panujemy nad ogniskami i jest to wypadkowa bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi.

Mobilne centrum wymazowe zlokalizowane jest na parkingu przed zakładem Sun Garden w Malanowie przy ulicy Tureckiej 36. Centrum będzie czynne codziennie od 10.00 do 19.00, a w środę 8 lipca do godz. 14.00.Testy są bezpłatne. Osoby zainteresowane powinny wcześniej zarejestrować się telefonicznie u pracownika sanepidu pod numerem 61 65 68 075.

 

 

  • Malanów. 13 lokalizacja mobilnego punktu pobrań w Wielkopolsce
  • Malanów. 13 lokalizacja mobilnego punktu pobrań w Wielkopolsce
  • Malanów. 13 lokalizacja mobilnego punktu pobrań w Wielkopolsce

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Malanów,   mobilny punkt wymazowy,   wojewoda wielkopolski,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

idzmy glosowac na Andrzeja Dude
Dodano: 04.07.2020 15:21    Przez: inko gnito

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.