Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16587) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udz ... (0)

Alejkami licheńskiego sanktuarium przeszła procesja maryjna

Dodano: 2.07.2020 22:06

W sanktuarium świętowano odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

- Znak Maryi to wiara i służba aż po krzyż – powiedział ks. dr prał. Zbigniew Cabański, wikariusz biskupi i proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Koninie, w trakcie uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Licheńskiej, które dziś odbyły się w licheńskiej bazylice (02.07).

Na początku Eucharystii głos zabrał ks. dr Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, który powitał księży oraz wiernych przybyłych na wspólne świętowanie do licheńskiej bazyliki w związku z uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej Licheńskiej. Przypomniał też religijno - patriotyczną wymowę licheńskiego obrazu Matki Bożej, „Pani ziemi konińskiej”, jak określił Ją sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński w czasie koronacji obrazu w 1967 r. Uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 12.00 koncelebrowali m.in.: ks. prał. Józef Wysocki, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Koninie, ks. prał. Leszek Rybka, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie oraz ks. Artur Krzyżanowski, proboszcz parafii pw. bł. Jerzego Matulewicza w Koninie. Obecny był również ks. prał. Sławomir Kasprzak, proboszcz parafii pw. Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika z Kramska, dziekan dekanatu, do którego należy licheńska parafia.

Po mszy została uformowana procesja maryjna, która przeszła alejkami sanktuarium na placu przed licheńską bazyliką. W procesji niesiona była kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Licheńskiej uświetnił Sanktuaryjny Kwintet Dęty.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   odpust,   2 lipca,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.