Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16586) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udz ... (0)

Przed sklepami przypominano o reżimie sanitarnym i maseczkach

Dodano: 3.07.2020 10:41

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Państwowej Inspekcji Sanitarnej zorganizowali działania profilaktyczne przed konińskimi marketami mające przypomnieć mieszkańcom o konieczności zasłaniania ust i nosa. W tym celu rozdawane były również maseczki.

Profilaktyka to bardzo ważny aspekt pracy policjantów. Jej zadaniem jest uświadamianie i przypominanie mieszkańcom o ich prawach i obowiązkach. Dlatego właśnie dzisiaj przed konińskimi marketami funkcjonariusze policji wraz z pracownikiem Urzędu Miasta i pracownikami Państwowego Inspektoratu Sanitarnego rozdawali maseczki i rozmawiali z mieszkańcami o wciąż obowiązującym reżimie sanitarnym.

Zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczek lub przyłbic nadal obowiązuje. Z tego obowiązku jesteśmy zwolnieni na otwartej przestrzeni pod warunkiem zachowania dystansu 2 metrów. Jeśli nie ma takiej możliwości np. na zatłoczonych chodnikach, promenadzie czy bulwarach nadal powinniśmy zasłaniać usta i nos. Maseczki lub przyłbice powinniśmy zawsze używać w przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy, banki, kościoły, kina, teatry oraz w komunikacji miejskiej.

Należy również pamiętać, że za niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny. To jednak nie wszystko, ponieważ dodatkowo na taka osobę Państwowy  Inspektorat Sanitarny może nałożyć karę administracyjną.

Fot. KMP w Koninie

  • Przed sklepami przypominano o reżimie sanitarnym i maseczkach

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   Sanepid Konin,   reżim sanitarny,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przypomnienie się przyda..bo niestety sami politycy na wiecach wyborczy dają bardzo zły przykład
Dodano: 3.07.2020 14:24    Przez: Estrella
Hahaha obywatelu nie bądź taki pewny siebie. Wirus jest i będzie, zostanie z nami na zawsze. Prędzej, czy później wszyscy zostaniemy zakażeni, ale to nie znaczy że, wszyscy umrzemy.
Dodano: 3.07.2020 21:41    Przez: ~EM
Obywatel jakie za darmo kto komu daje za darmo w tych czasach i to z urzędu. Chłopie kupili to z Twoich podatków.. Darmo to możesz dostać w twarz
Dodano: 3.07.2020 22:09    Przez: ~Edek

KOMENTARZE

Przypomnienie się przyda..bo niestety sami politycy na wiecach wyborczy dają bardzo zły przykład
Dodano: 03.07.2020 14:24    Przez: Estrella
Haha teraz rozdają za darmo a nie tak dawno ile kosztowały...Nie ma żadnego wirusa!
Dodano: 03.07.2020 20:47    Przez: ~Obywatel
Hahaha obywatelu nie bądź taki pewny siebie. Wirus jest i będzie, zostanie z nami na zawsze. Prędzej, czy później wszyscy zostaniemy zakażeni, ale to nie znaczy że, wszyscy umrzemy.
Dodano: 03.07.2020 21:41    Przez: ~EM
Obywatel jakie za darmo kto komu daje za darmo w tych czasach i to z urzędu. Chłopie kupili to z Twoich podatków.. Darmo to możesz dostać w twarz
Dodano: 03.07.2020 22:09    Przez: ~Edek
idzmy glosowac Andrzeja Dudeon tylko chce dobrze dla naszego kraju
Dodano: 04.07.2020 15:17    Przez: inko gnito

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.