Dzisiaj jest wtorek 27 lipca 2021, imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16136) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
26 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Grodziec. Gmina z dofinansowaniem na budowę kanalizacji

Dodano: 6.07.2020 12:51
Źródło: LM.pl

Ponad pół miliona kosztować będzie „Zaprojektowanie i wybudowanie kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grodziec ul. Wiejska”. Na to zadanie gmina otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Grodziec podpisano umowę dofinansowania inwestycji z zakresu gospodarko wodno-ściekowej. W ramach zadania zaprojektowana i wybudowana ma zostać kanalizacja sanitarna grawitacyjna przy ul. Wiejskiej w Grodźcu wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi do granicy posesji oraz zaprojektowanie i budowa pompowni ścieków wraz z rurociągiem tłocznym prowadzącym ścieki do istniejącej kanalizacji. Jak informuje Joanna Rowińska z UG w Grodźcu, wykonane zostaną też dwie nitki wodociągu, które umożliwią podłączenie przyszłych budynków do sieci wodociągowej bez ingerencji w zaprojektowaną drogę.

Zakładany koszt inwestycji to ok. 570 tys. zł, z czego ok. 285 tys. zł pochodzić będzie ze środków europejskich w ramach działania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”. Umowę ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu podpisał wicemarszałek Krzysztof Grabowski. 

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to marzec 2022 roku.

fot. Urząd Gminy w Grodźcu

  • Grodziec. Gmina z dofinansowaniem na budowę kanalizacji
  • Grodziec. Gmina z dofinansowaniem na budowę kanalizacji

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.