Skocz do zawartości
LM.plWiadomościGrodziec. Gmina z dofinansowaniem na budowę kanalizacji

Grodziec. Gmina z dofinansowaniem na budowę kanalizacji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Grodziec. Gmina z dofinansowaniem na budowę kanalizacji

Ponad pół miliona kosztować będzie „Zaprojektowanie i wybudowanie kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grodziec ul. Wiejska”. Na to zadanie gmina otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Grodziec podpisano umowę dofinansowania inwestycji z zakresu gospodarko wodno-ściekowej. W ramach zadania zaprojektowana i wybudowana ma zostać kanalizacja sanitarna grawitacyjna przy ul. Wiejskiej w Grodźcu wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi do granicy posesji oraz zaprojektowanie i budowa pompowni ścieków wraz z rurociągiem tłocznym prowadzącym ścieki do istniejącej kanalizacji. Jak informuje Joanna Rowińska z UG w Grodźcu, wykonane zostaną też dwie nitki wodociągu, które umożliwią podłączenie przyszłych budynków do sieci wodociągowej bez ingerencji w zaprojektowaną drogę.

Zakładany koszt inwestycji to ok. 570 tys. zł, z czego ok. 285 tys. zł pochodzić będzie ze środków europejskich w ramach działania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”. Umowę ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu podpisał wicemarszałek Krzysztof Grabowski. 

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to marzec 2022 roku.

fot. Urząd Gminy w Grodźcu

Grodziec. Gmina z dofinansowaniem na budowę kanalizacji
Grodziec. Gmina z dofinansowaniem na budowę kanalizacji
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole