Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17111) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-6 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Golina. Są pieniądze na kanalizację i sadzonki roślin miododajnych

Dodano: 6.07.2020 20:27
Źródło: LM.pl

Dofinansowanie budowy kanalizacji oraz zakupu sadzonek drzew miododajnych. Burmistrz Goliny podpisał stosowne umowy z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego.

Blisko 1,5 mln zł gminie Golina udało się uzyskać na „Budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej Węglew – Kraśnica”.

- Gmina Golina znalazła się wśród beneficjentów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i otrzymała dofinansowanie w wysokości do 63% inwestycji. Kwota jest znaczna i przyczyni się z pewnością do uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny podkreślił, że gmina ma już wyłonionego wykonawcę tej inwestycji. Pracami, które mają potrwać do końca sierpnia zajmie się Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych z Tuliszkowa. Kwota inwestycji po przetargu to 818 328,35 zł.

To nie jedyne zadanie, na które gminie udało się pozyskać dofinansowanie. Wicemarszałek do Goliny przywiózł również umowę na zakup sadzonek drzew miododajnych.

- Od 3 lat dofinansowujemy zakup takich sadzonek. Kwota jest mniejsza, bo opiewa na 18 260 zł, ale z pewnością ucieszy pszczelarzy z tego terenu – mówi Krzysztof Grabowski.

Za przekazane przez Urząd Marszałkowski pieniądze, zakupionych zostanie ponad 600 roślin miododajnych z gatunków: robinia akacjowa, jarząd szwedzki, jarząb mączny, ognik szkarłatny, róża pomarszczona, róża okrywowa, głóg pośredni, irga pozioma, irga dammera, klon polny, śliwa wiśniowa, jabłoń ozdobna , lipa drobnolistna, czy grusza drobnoowocowa. Wszystkie one zostaną posadzone w różnych zakątkach Goliny.

  • Golina. Są pieniądze na kanalizację i sadzonki roślin miododajnych
  • Golina. Są pieniądze na kanalizację i sadzonki roślin miododajnych
  • Golina. Są pieniądze na kanalizację i sadzonki roślin miododajnych
  • Golina. Są pieniądze na kanalizację i sadzonki roślin miododajnych
  • Golina. Są pieniądze na kanalizację i sadzonki roślin miododajnych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To jest tylko promesa. Kasa będzie albo i nie.
Dodano: 09.07.2020 13:03    Przez: Pomocka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.