Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020, imieniny: Doroty, Kajetana, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16796) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 21oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (1)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Wierzbinek. OSP w systemie ratowniczym na kolejną kadencję

Dodano: 7.07.2020 14:17

W Wierzbinku podpisano porozumienie dotyczące włączenia jednostki OSP do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego na kolejną 5-letnią kadencję. 

W Urzędzie Gminy Wierzbinek odbyło się spotkanie pełniącego obowiązki komendanta miejskiego PSP w Koninie bryg. Macieja Pilarskiego z wójtem Gminy Wierzbinek Pawłem Szczepankiewiczem oraz prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbinku druhem Tomaszem Woźniakiem.  Celem spotkania było podpisanie przedłużenia porozumienia umożliwiającego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbinku na okres kolejnych 5 lat pozostać w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

- Kilka lat temu zdecydowaliśmy o włączeniu tej jednostki do systemu. Jednostka wyjeżdżała do różnych akcji w zeszłym roku przeszło 80 razy. Dziękuję wszystkim druhom z OSP Wierzbinek za współpracę i udział w akcjach przez te 5 lat - powiedział Paweł Szczepankiewicza, wójt. -  Dziękuję także druhom OSP Boguszyce, OSP Mąkoszyn, OSP Tomisławice, OSP Ziemięcin za udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych jak i pozostałym jednostkom za wszelką aktywność i współpracę . W ostatnich latach zakupiliśmy sporo sprzętu ratowniczo - gaśniczego zarówno z budżetu gminy jak i dotacji z budżetu państwa i Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Dzięki dobrej współpracy z komendantami miejskimi, parlamentarzystami, radnym województwa wielkopolskiego zakupiliśmy sprzęt, wyremontowaliśmy obiekty. Obecnie czekamy na samochód średni ze środków Komendanta Głównego PSP.

Źródło: Gmina Wierzbinek 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:OSP Wierzbinek,   KSRG,   wójt,   PSP Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.