Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020, imieniny: Doroty, Kajetana, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16801) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 21oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (1)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Konin. Po raz kolejny uczczą pamięć zamordowanych na Wołyniu

Dodano: 9.07.2020 11:31
Źródło: LM.pl

Konińskie obchody 77. rocznicy Rzezi Wołyńskiej odbędą się w najbliższą sobotę w parafii św. M. Kolbe.

Po raz kolejny uczczona zostanie w Koninie pamięć ofiar ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-44. W sobotę, 11 lipca o godz. 18.30 w kościele św. M. Kolbe odprawiona zostanie msza święta w intencji zamordowanych, a na godz. 19.20 zaplanowano przemowy okolicznościowe oraz złożenie kwiatów i zniczy pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Wołyńskiej. O godz. 20.00 zapalone zostaną pochodnie i odczytane wspomnienia świadków ludobójstwa.

Organizatorami obchodów są: Parafia św. M. Kolbe w Koninie, Towarzystwo Patriotyczne Maksymiliana Tarejwy oraz Klub Gazety Polskiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Koninie.

fot. archiwum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.