Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020, imieniny: Doroty, Kajetana, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16796) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 21oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (1)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie do poznania

Dodano: 9.07.2020 14:57
Źródło: LM.pl

Blisko 19 mln zł kosztować będzie rewitalizacja Parku Miejskiego im. Żerminy Składkowskiej w Turku. Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą prac, które potrwają niespełna 2 lata.

Przygotowania do tej inwestycji zaczęły się już w 2016 roku. Wówczas ogłoszony został otwarty konkurs urbanistyczno-architektoniczny pod nazwą „Rewitalizacja centralnych przestrzeni publicznych miasta Turek. Kompleksową dokumentacje techniczną dotyczącą parku wykonała firma Pikul Architekci Mikołaj Pikul. W 2017 roku przeprowadzono inwentaryzację dendrologiczną parku, podczas której zbadano i opisano każde z 1276 drzew, a także krzewy i żywopłot. Kolejny rok to złożenie w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu wniosku o dofinansowanie. Miasto na początku 2020 roku otrzymało ok. 14 mln zł dofinansowania do rewitalizacji parku.

- W wyniku przedsięwzięcia park ma stać się atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców, przy zachowaniu wszystkich walorów tego miejsca i jego roślinności. Powstaną strefy: aktywności sportowej (kort tenisowy, boisko do koszykówki, boisko do gry boule), dla dzieci, młodzieży i rodzin z placami zabaw i grami plenerowymi, siłownia zewnętrzna, miasteczko ruchu drogowego do praktycznej nauki przepisów ruchu drogowego, strefa do grillowania z małą architekturą (4 paleniska z ławkami i stołami), strefa dla psów (wybieg dla zwierząt z zainstalowanymi urządzeniami dla psiej aktywności). Wybudowane zostaną nowe instalacje wodno-sanitarne, elektryczne i oświetleniowe, chodniki i alejki dla pieszych i rowerzystów oraz pomosty na stawach. W okolicy górki przy stawie powstanie amfiteatr otwarty z zapleczem i widownią, przeznaczony do organizowania imprez rozrywkowych na wolnym powietrzu, z zadaszoną sceną o powierzchni 89 m2 i widownią z 199 miejscami siedzącymi – informuje Urząd Miejski w Turku.

Wyremontowany ma zostać też stary staw i wybudowany szalet miejski. W parku stanąć ma 105 ławek, 12 koszy na psie odchody, 3 stanowiska do gry w szachy, 20 stojaków na rowery i 8 leżaków miejskich. Park w Turku będzie monitorowany.

Dzisiaj w turkowskim magistracie podpisano umowę z wykonawcą – Głównym Ośrodkiem Certyfikacji i Nadzoru Sp. z o.o. z Rzeszowa, który wygrał przetarg na rewitalizacji pokonując kilkanaście innych firm. Za kilka dni teren zostanie przekazany, a to oznaczać będzie zakaz wstępu do parku. Termin zakończenia prac na całej powierzchni, czyli ok. 11 hektarach określono na 1 czerwca 2022 roku.

fot. UM Turek

  • Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie do poznania
  • Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie do poznania
  • Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie do poznania
  • Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie do poznania
  • Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie do poznania

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.