Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16588) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udz ... (0)

Konin. Pielgrzymka na Jasną Górę inna niż wszystkie do tej pory

Dodano: 11.07.2020 10:45
Źródło: LM.pl

Jubileuszowa pielgrzymka na Jasną Górę będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. W związku z epidemią koronawirusa będzie ona sztafetowa.

Biskupi włocławski wyraził zgodę na zorganizowanie w okresie epidemii Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę, ale z zachowaniem limitu do 50 osób i w reżimie sanitarnym. W określonym limicie uczestników mieszczą się nie tylko pielgrzymi, ale też służby tj. transport, medycy, służba drogowa czy techniczna.

- Przez czas pielgrzymki, czyli 7 dni pielgrzymuje 10 stałych osób plus 40 osób każdego dnia innych, dojeżdżających w odpowiednich godzinach na trasę busami – informują organizatorzy 30. Pieszej Pielgrzymki Konińskiej.

Zapisy do udziału w pielgrzymce będą przyjmowane od 20 do 31 lipca w kancelarii parafii św. M. Kolbe. Tradycyjnie, uczestnicy wyruszą na Jasną Górę z kościoła św. M. Kolbe w Koninie 7 sierpnia, po mszy która odprawiona zostanie o godz. 6.00. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Wielka tajemnica wiary”.

fot. archiwum

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A gdzie 1,5 metra odstępu? Gdzie maseczki? Kiedy przedsiębiorcy protestowali w Warszawie w maseczkach, to "policja" ich aresztowała, rozganiała,gazem traktowała - czyli mamy "równych i równiejszych" ?
Dodano: 11.07.2020 12:30    Przez: ~Anka
avatar no i co taka zdziwiona....był czas przywyknąć przecież.....bo to nie są normalne człowieki .....to są PIELGRZYMY !!!
Dodano: 11.07.2020 16:25    Przez: zx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.