Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17804) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (6)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (4)

Pożar gałęzi po wycince. Nadleśnictwo Konin oferuje nagrodę

Dodano: 12.07.2020 18:42
Źródło: LM.pl

Jedenaście zastępów straży pożarnej gasi pożar Puszczy Bieniszewskiej na pograniczu gmin Kazimierz Biskupi i Golina. Płoną pozostałości zrębowe - gałęzie, igliwie, liście, itp.

Do pożaru doszło w niedzielne popołudnie w Puszczy Bieniszewskiej na pograniczu miejscowości Daninów (gm. Kazimierz Biskupi) i Głodowo (gm. Golina). Ogień zajął ok. 40 arów pozostałości zrębowych, czyli m.in. gałęzie, igliwie, czy liście pozostałe po wycince drzew.

Na miejscu są już strażacy, zarówno z KM PSP w Koninie, jak i druhowie ochotnicy z gminy OSP Kazimierz Biskupi, OSP Tokarki, OSP Dobrosołow, OSP Rosocha, OSP Przyjma, OSP Ślesin i OSP Konin-Chorzeń. Jak informuje kpt. Sebastian Andrzejewski z KM PSP w Koninie, łącznie z pożarem walczy jedenaście zastępów straży pożarnej.

Pożar jest prawdopodobnie skutkiem działania podpalacza. Jak informuje Grzegorz Bąk, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Konin, wyznaczona została już nagroda w wysokości pięciu tysięcy złotych za informacje dotyczące osoby odpowiedzialnej za ten czyn.

fot. Czytelnik

  • Kazimierz Biskupi/Golina. Walczą z pożarem drzew po wycince

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.