Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (14916) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Wyniki wyborów prezydenckich. Rafał Trzaskowski odbił Konin

Dodano: 13.07.2020 06:33
Źródło: LM.pl

Choć w pierwszej turze zwyciężył w Koninie Andrzej Duda, w drugiej minimalnie lepszy okazał się Rafał Trzaskowski. Publikujemy pierwsze wyniki tegorocznych wyborów prezydenckich.

PKW nie podała jeszcze zbiorczych informacji o wynikach wyborów prezydenckich w regionie, dostępne są już jednak wyniki cząstkowe z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych. W Koninie spłynęły już dane z wszystkich 47 obwodowych komisji. Na tej podstawie można obliczyć, że zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich w naszym mieście został Rafał Trzaskowski.

Urzędujący prezydent, Andrzej Duda, zdobył 18 860 głosów, czyli 48,38%. To ponad trzy tysiące głosów więcej, niż w pierwszej turze. Jeszcze większy przyrost zanotował jednak kandydat Koalicji Obywatelskiej. Na Rafała Trzaskowskiego swój głos oddało 20 126 osób, czyli 51,62% uprawnionych wyborców. To o ponad siedem tysięcy więcej, niż dwa tygodnie temu.

Frekwencja w Koninie wyniosła 68,57%, czyli o ponad trzy punkty procentowe więcej, niż w pierwszej turze. To dokładnie 1500 nowych wyborców. W porównaniu do średniej Wielkopolski (69,15%) frekwencja była nieco niższa, relatywnie więcej osób zagłosowało natomiast, niż średnio w Polsce (67,17%). 

Fenomenalna frekwencja zanotowana została w jednej z komisji wyborczych przy ul. Fikusowej 8 na Chorzniu, gdzie do urn poszło aż 82,88% uprawnionych do głosowania. Jednocześnie jest to jedna z największych komisji w całym mieście. W aż siedemnastu obwodach frekwencja przekroczyła 70%. Najniższa była w komisji utworzonej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Szpitalnej. Tam zagłosowało zaledwie 18,95% uprawnionych.

Dziś powinny być znane oficjalne wyniki PKW. Gdy tylko się pojawią, podamy dane dla innych miast, powiatów i gmin wschodniej Wielkopolski.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wybory,   wybory prezydenckie,   Rafał Trzaskowski,   Andrzej Duda,   wybory 2020,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nie wiem jakiego kraju Trzaskowski chciał zostać prezydentem , w wiecu powyborczym w obozie kandydata nie było godła i flag Polski - dziwne
Dodano: 13.07.2020 07:19    Przez: ~pisior😎
Nie wiem z czego się cieszysz że głosowałas na człowieka który brzydzi się flaga Polski i godłem . Lubisz jak ktoś klepie Ciebie po plecach i służysz za wieszak obcym . Obrzydliwość . w życiu bym nie zagłosowała na człowieka który co godzinę zmienia zdanie w zależności od potrzeby danej chwili raz chodzi do kościoła drugi raz nie , raz popiera masz niepodległości innym razem mówi marsz faszystów. Kłamstwa cynizm obłuda hipokryzja i uśmieszek pełen pogardy oraz zaciśnięte szczęki . To cały Trzaskowski
Dodano: 13.07.2020 08:27    Przez: ~Ola
Koninem rządzi PO-SLD i mamy jak mamy masakra i wstyd!
Dodano: 13.07.2020 11:43    Przez: ~Ooo
Podaj jakie było i jest bezrobocie, kiedy wypada dzień wolności podatkowej, zadłużenie do PKB w okresie 4 lat PO i 4 lat PiS. Zadłużenie w kryzysie PO (Lehaman Brothers) a PiS (koronawirus). Uwzględni za PO 150 mld zł z ZUS. Ile smogu emituje energatyka zawodowa a ile kominy do 12mb, czyli domowe. Ile zmniejszy się smog w Poznaniu czy Strzałkowie po zamknięci energetyki węglowej. Ile złóż węgla mamy w UE. Ile płacimy za gaz z Rosji a ile dalej położone Niemcy. Ile pobieramy opłat za tranzyt gazu z Rosji a ile Ukraina. Kto zdecydował o budowie Gazoportu i Baltic Piep. Ile mediów w Polsce jest zagranicznych a ile w Niemczech czy Francji. Czy we Francji są limity na zagraniczne media? Ile krajów zachodu ma system mieszany: parlamentowano-prezydencji (2 ośrodki władzy) jak Polska a ile 1 ośrodek władzy. Ilu sędziów wymienił PiS "na swoich"? Ile marketów spoza Niemiec jak na ich rynku a ile jest marketów w Polsce spoza Polski (rynek dóbr konsumenckich i jego marże).
Dodano: 13.07.2020 09:16    Przez: Marcin Swoinski
2 tyg. temu czytałem, że Duda wygrał w Koninie i miasto umiera. Tłumaczyłem nieukowi z PO, że w Koninie wygra Trzaskowski bo głosy w I turze inaczej się zsumują w II turze. Nie zrozumiał. Typowy wyborca PO ma problemy z logiką i liczeniem. Chętnie ich obrażam liczbami bo oni zawsze odpisują emocjami. Taki typ wyborcy "ala" mem, tweet a za to faktów zero. Zatem koleżanko z portalu prośba. Podaj mi 10 przykładowych liczb, że za PO żyło się lepiej. Przekonaj mnie do swojej wizji Polski. Ja Ci podpowiem jakie dane możesz uwzględnić do pokazania Polski za PO i za PiS oraz Polski na tle Europy i świata. Dopiero na tym tle możesz ocenić Polskę, Konin i naszą przyszłość jaką dziś wybraliśmy. Przy czym pamiętaj, że w 35% wyborców to nie były wybory ZA co wybory PRZECIW.
Dodano: 13.07.2020 09:08    Przez: Marcin Swoinski

KOMENTARZE

Ola - pamiętasz swój wpis, iż Konin pisem stoi? Niezmiernie się cieszę, że dożylam tej chwili, kiedy zatryumfował rozum. Nie każdego jak widać, można przekupić srebrnikami.Brawo Konin!
Dodano: 13.07.2020 07:07    Przez: Aga
Coś z Twoim rozumem nie tak . W Koninie wygrał Andrzej Duda . Brawa dla mieszkańców Konina którzy pomimo upokorzeń jakie na nich spływają od Platformy od 2005 roku nie podają się . BRAWO i jeszcze raz BRAWO ukłony dla wszystkich państwa którzy głosowali za Prezydentem Andrzejem Dudą 👏👏👏👏👏👏👏👏
Dodano: 13.07.2020 10:09    Przez: ~Ola
żebyś za dużo nie myślała to oczywiście pisząc Konin miałam na myśli cały region koniński.
Dodano: 13.07.2020 10:26    Przez: ~Ola
ola, nie od dziś wiem,że nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.Odniosłam się do artykułu,gdzie w tytule zawarte jest clou...Jaki pan, taki dzban. Tyle w temacie.
Dodano: 13.07.2020 10:47    Przez: Aga
Co tu się zresztą spodziewać po kimś, kto nie widzi różnicy między miastem a regionem.W szkole też pod górkę z geografii było?
Dodano: 13.07.2020 11:00    Przez: Aga
o to chodziło żeby Ciebie sprowokować . udało się . jesteś łatwym kąskiem. 😜
Dodano: 13.07.2020 11:48    Przez: ~Ola
ola, nie zasłonisz braków elementarnej wiedzy złośliwościami. Tak łatwo obnażasz się i obnosisz ze swoją ignorancją,że wpadłaś w pułapkę własnych projekcji.Wystarczyło tylko napisać ola, i już się meldujesz xd. Dzban zostanie dzbanem, nawet w rydwanie. "Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę są karani rządami głupszych". Platon.
Dodano: 13.07.2020 12:07    Przez: Aga
Ola jasnowidz leprza od Jackowskiego tamten dopiero po litrze dobrze widzi
Dodano: 13.07.2020 17:00    Przez: ~Bartek
no tak nie umiesz sama nic napisać od siebie .musisz podpierać się cytatem i budzisz tego starego Platona . mnie możesz obrażać ile tylko pomieści Twój mózg nienawiści. obrażacie ludzi od 2005r. ja już się uodporniłam i na mnie to nie robi wrażenia . To Ty chyba jesteś nauczycielka wypoczywaj
Dodano: 13.07.2020 17:05    Przez: ~Ola
ola,znowu sobie schlebiasz. Znaczysz dla mnie tyle, co Ziobro dla Millera. Chillout
Dodano: 13.07.2020 17:42    Przez: Aga
lepiej być "zerem" niż nikim
Dodano: 13.07.2020 18:26    Przez: ~Ola
nie wiem jakiego kraju Trzaskowski chciał zostać prezydentem , w wiecu powyborczym w obozie kandydata nie było godła i flag Polski - dziwne
Dodano: 13.07.2020 07:19    Przez: ~pisior😎
Niemiec !!!
Dodano: 13.07.2020 11:40    Przez: ~Flaga i Godło
Gratulacje panie Duda! Polska we właściwych rękach! Teraz możemy spać spokojnie.
Dodano: 13.07.2020 07:27    Przez: ~AZ
Patologia z pisu wygrała i już Konin idzie to zaorania.Pytał dudek jak się żyje, więc zwijaja nadal Konin, brak miejsc pracy, zamykają przejazdy kolejowe, koronawirus szaleje w regionie. Woda w jeziorach co raz brudniejsza i co raz mniej jej jest. Strach wyjść na ulicę wieczorem bo z nożami latają. Kolejne 5 lat nadal będą zwijać Polskę. Żal.pl
Dodano: 13.07.2020 07:48    Przez: Ba Ko
Koninem rządzi PO-SLD i mamy jak mamy masakra i wstyd!
Dodano: 13.07.2020 11:43    Przez: ~Ooo
Brawo Konin. Widać że coś drgnęło a nie tylko pis i Duda. To się chwali bynajmniej to świadczy o moralnej dojrzałości na przyszły czas. Te 5 lat łatwe nie będą. Serdecznie Pozdrawiam.
Dodano: 13.07.2020 07:56    Przez: różańsky
avatar Hihihi.Syndrom sztokholmski,debile glosowali na POmyleńca, który zniszczył im przemysl w mieście a ich dziedzi wygonił do obór i na niemieckie pola.Jak widać kupę w mieście jeszcze zostalo sierot po czerwonej chołocie, było to kiedys miasto wojewódzkie,i takiego nasycenia czerwonym sqrwielstwem nie było chyba nigdzie indziej, została więc kupa emerytów po domu parti,SB-kich wdów, resortowych bachorów itp.Dopóki natura nie upora się sama z tym bagnem będą tu wygrywać barbarzyńcy niszczący wszystko co polskie i wartościowe.
Dodano: 13.07.2020 10:17    Przez: Tomasz Kobrzycki
Cześć platformiacy !!! Co znowu przerżneliście kolejne wybory !!! Nawet poparciekandydata "niezależnego" wam nie pomogło.Na szczęście większość społeczeństwadokonała właściwego wyboru... Andrzej Duda moim prezydentem ! Aha i podajcie dłoń,którą wyciąga do was prezydent ! dość mamy w Polsce waszych awantur !!!
Dodano: 13.07.2020 08:11    Przez: trza było nie .....
Patologia z pisu wygrała i już Konin idzie to zaorania.Pytał dudek jak się żyje, więc zwijaja nadal Konin, brak miejsc pracy, zamykają przejazdy kolejowe, koronawirus szaleje w regionie. Woda w jeziorach co raz brudniejsza i co raz mniej jej jest. Strach wyjść na ulicę wieczorem bo z nożami latają. Kolejne 5 lat nadal będą zwijać Polskę. Żal.plTYLKO OBRAŻAĆ UMIECIE , TO WAM WYCHODZI NAJLEPIEJ JAK MOŻNA MÓWIĆ O 10 MLNWYBORCÓW PATOLOGIA Z PIS A WY KIM JESTEŚCIE PEOWSKA ELITO LEPSZYM SORTEMDOŚĆ MAM WASZEJ POGARDY !!! BÓG HONOR OJCZYZNA ALE SĄ TO DLA WAS POJĘCIA OBCE !!!
Dodano: 13.07.2020 08:25    Przez: olenka
2 tyg. temu czytałem, że Duda wygrał w Koninie i miasto umiera. Tłumaczyłem nieukowi z PO, że w Koninie wygra Trzaskowski bo głosy w I turze inaczej się zsumują w II turze. Nie zrozumiał. Typowy wyborca PO ma problemy z logiką i liczeniem. Chętnie ich obrażam liczbami bo oni zawsze odpisują emocjami. Taki typ wyborcy "ala" mem, tweet a za to faktów zero. Zatem koleżanko z portalu prośba. Podaj mi 10 przykładowych liczb, że za PO żyło się lepiej. Przekonaj mnie do swojej wizji Polski. Ja Ci podpowiem jakie dane możesz uwzględnić do pokazania Polski za PO i za PiS oraz Polski na tle Europy i świata. Dopiero na tym tle możesz ocenić Polskę, Konin i naszą przyszłość jaką dziś wybraliśmy. Przy czym pamiętaj, że w 35% wyborców to nie były wybory ZA co wybory PRZECIW.
Dodano: 13.07.2020 09:08    Przez: Marcin Swoinski
Podaj jakie było i jest bezrobocie, kiedy wypada dzień wolności podatkowej, zadłużenie do PKB w okresie 4 lat PO i 4 lat PiS. Zadłużenie w kryzysie PO (Lehaman Brothers) a PiS (koronawirus). Uwzględni za PO 150 mld zł z ZUS. Ile smogu emituje energatyka zawodowa a ile kominy do 12mb, czyli domowe. Ile zmniejszy się smog w Poznaniu czy Strzałkowie po zamknięci energetyki węglowej. Ile złóż węgla mamy w UE. Ile płacimy za gaz z Rosji a ile dalej położone Niemcy. Ile pobieramy opłat za tranzyt gazu z Rosji a ile Ukraina. Kto zdecydował o budowie Gazoportu i Baltic Piep. Ile mediów w Polsce jest zagranicznych a ile w Niemczech czy Francji. Czy we Francji są limity na zagraniczne media? Ile krajów zachodu ma system mieszany: parlamentowano-prezydencji (2 ośrodki władzy) jak Polska a ile 1 ośrodek władzy. Ilu sędziów wymienił PiS "na swoich"? Ile marketów spoza Niemiec jak na ich rynku a ile jest marketów w Polsce spoza Polski (rynek dóbr konsumenckich i jego marże).
Dodano: 13.07.2020 09:16    Przez: Marcin Swoinski
Ilu Polaków jest za UE, euroentuzjastów na tle innych krajów UE. Jakie są szanse wyjścia Polski z UE a jakie szanse na rozbicie UE od wewnątrz: migracja, Włochy, kryzys Euro? Jakie Polska ma zatargi wewnątrz Nato a jakie Gracja, Turcja, Francja, Hiszpania, Anglia, czy z UE jeszcze Cypr i o jakie szlaki handlowe, jakie porty, jakie złoża gazu i ropy w jakich krajach. Zestaw to z projektem Nord Strem2. Podaj ile % handlu mamy z Niemcami i do kiedy można uznać gospodarkę za zależną? Podaj jakie argumenty mamy w walce UE o lepszy podział udziału w pracy, płacy, technologii, dotacjach przy polityce Trzaskowskiego a Dudy? Jakie kraje mają Nas w Brukseli lewarować, za co, za ile? Można tak pisać godzinami. A dopiero przed Tobą będzie zadanie: analiza. Trzaskowski te ważne tematy w kampanii poruszał? Gdzie i kiedy? A wybory były? Wybory faktów czy emocji?
Dodano: 13.07.2020 09:26    Przez: Marcin Swoinski
Pokazałeś pachołku kim jesteś. Czego krzyczysz chamska hołoto jak to mówi Twój Pan? Fakty są takie, że w Koninie jest gorzej odkąd krajem rządzi PIS. Jak PIS rządził 15 lat temu to też był dramat jeszcze gorszy. Takie są fakty i tego nie zmienisz. To że ludzie za czasu PIS pracują za jałmużnę najniższa krajową a ceny rosną jak szalone i nikogo nie stać już na zakup małego mieszkania w Koninie to jest sukces? Bandziory z nożami za każdym rogiem, to jest sukces? Głodujące dzieci to jest sukces? Brawo PIS, piękne sukcesy. Nie szanujecie rodaków, patriotów tylko dajecie się omamić. Precz z PISEM precz z PO.
Dodano: 13.07.2020 10:42    Przez: Ba Ko
Nie wiem z czego się cieszysz że głosowałas na człowieka który brzydzi się flaga Polski i godłem . Lubisz jak ktoś klepie Ciebie po plecach i służysz za wieszak obcym . Obrzydliwość . w życiu bym nie zagłosowała na człowieka który co godzinę zmienia zdanie w zależności od potrzeby danej chwili raz chodzi do kościoła drugi raz nie , raz popiera masz niepodległości innym razem mówi marsz faszystów. Kłamstwa cynizm obłuda hipokryzja i uśmieszek pełen pogardy oraz zaciśnięte szczęki . To cały Trzaskowski
Dodano: 13.07.2020 08:27    Przez: ~Ola
Ludzie za bardzo nie znają ani programu kandydatów ani jak to wszystko jest razem połączone. Państwo to organizm. Gdzie zniesienie opłat za autostrady i wprowadzenie viniet, gdzie dobrowolny ZUS dla mikro przedsiębiorców, gdzie większa kwota od podatku, gdzie rozliczanie kościoła jak firmy, itp. Wszystko finansuje kierowcy w paliwie oraz w akcyzach od papierosów i alkoholu plus mandaty. Gdzie kapitał Polski który, broni swoich interesów oraz rynku.
Dodano: 13.07.2020 08:44    Przez: ~Obiektywny
avatar Odbił ale nie Podbił 😂
Dodano: 13.07.2020 09:30    Przez: Brejza Czadomen
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.