Dzisiaj jest piątek 25 czerwca 2021, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16233) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Konin bez unijnych kar za wodę (0)Rządził OSP Chorzeń przez 52 lata. Oddał Złoty Klu ... (0)

Powidz. Dostaną wóz strażacki za wysoką frekwencję w wyborach

Dodano: 15.07.2020 12:25
Źródło: LM.pl

Do Powidza w powiecie słupeckim trafi wóz strażacki zakupiony ze środków MSWiA w ramach akcji ,,Bitwa o Wozy". Mieszkańcy wywalczyli taką nagrodę wysoką frekwencją w wyborach.

,,Bitwa o Wozy" była rządowym pomysłem na zwiększenie frekwencji w gminach do 20 tys. mieszkańców. Do tych, w których frekwencja była najwyższa, trafią wozy strażackie zakupione ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W pierwszej turze wyborów liczyły się gminy z największą frekwencją w danym województwie. W Wielkopolsce zwyciężyła wtedy podpoznańska gmina Suchy Las.

W drugiej turze grupa zwycięzców została poszerzona - wygrywała każda gmina z jednego z byłych 49 województw. W regionie konińskim, w dawnym województwie konińskim, okazała się nim gmina Powidz z powiatu słupeckiego. Ogłosił to dziś wojewoda wielkopolski.

W gminie Powidz frekwencja wyniosła 75,64%, co było nie tylko najwyższym wynikiem w regionie konińskim, ale i jednym z lepszych wyników w całym województwie. Spośród zwycięzców akcji lepsze okazały się tylko dwie gminy: Czajków w byłym województwie kaliskim (76,14%) i Obrzycko w byłym województwie poznańskim (81,81%). 

- W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich - zapowiada wojewoda wielkopolski.

Nowy wóz strażacki trafi najprawdopodobniej do OSP Powidz.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czy obojętne było na kogo głosują? Minister Morawiecki obiecał wiele wozów strazackich, zobaczymy co z tego wyjdzie. Już po wyborach więc.....
Dodano: 15.07.2020 17:43    Przez: An sa
Dudnienie wygrało, pozostałe obietnice złamało!!!
Dodano: 15.07.2020 18:27    Przez: Wiedźma
Ekscelencja wygrała, pozostałe obietnice złamała!!!
Dodano: 15.07.2020 19:07    Przez: Wiedźma
Czy po uchwaleniu ustawy o zakazie świętowania Halloween aresztują Wiedźme na nie mniej niż 15 dni!!!??? Państwo wyznaniowe, Państwo policyjne- nie ma już demokracji, nie ma Wolności- jest dyktatura jednego człowieka!!! Smutne to i straszne!!!
Dodano: 16.07.2020 11:00    Przez: Wiedźma

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.