Dzisiaj jest środa 12 sierpnia 2020, imieniny: Klary, Lecha, Hilarii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16978) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 17oC
Jutropogoda
26 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sompolno. 20-latek rozbił auto podczas ucieczki pr ... (1)Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)

Wyjątkowa „oaza chorych” zagościła w licheńskim sanktuarium

Dodano: 15.07.2020 17:04

Wyjątkowa „oaza chorych” po raz kolejny zagościła w licheńskim sanktuarium.

Około 40 osób - wolontariuszy i podopiecznych, bierze udział w tzw. „oazie chorych”. W poniedziałek, 13 lipca, w licheńskim sanktuarium rozpoczęły się pięciodniowy pobyt, w trakcie którego osoby niepełnosprawne cieszyć się będą bliskością Matki Bożej. Specjalne wymogi sanitarne nie przeszkodziły w zorganizowaniu tego wydarzenia. Plan dnia pozostał bez zmian, tak jak w poprzednich latach. Nadal odbywają się konferencje, spotkania w grupach. W dalszym ciągu ważne jest tworzenie relacji między wolontariuszami a podopiecznymi.

Organizator włocławskiej oazy chorych, ks. Dariusz Fabisiak, powiedział: - Dla większości z uczestników wyjazd do Lichenia jest jedynym momentem w roku, kiedy mogą opuścić dom na dłużej. Dlatego dużą uwagę przykładamy do relacji międzyludzkich, które tworzą się nie tylko poprzez modlitwę czy adorację, ale przede wszystkim podczas czasu wolnego. Dlatego popołudniami nasi podopieczni mają czas na spokojne rozmowy i nawiązywanie relacji. W tym roku skróciliśmy naszą oazę. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Dla większości uczestników tegoroczna oaza w Licheniu jest kolejną, ale z pewnością nie ostatnią. Uczestnicy zgodnie powtarzają, że podczas licheńskich spotkań zawiązują się przyjaźnie trwające latami. 

  • Wyjątkowa „oaza chorych” zagościła w licheńskim sanktuarium

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   oaza chorych,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.