Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17617) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Szósta edycja programu skierowanego do sprawców przemocy

Dodano: 22.07.2020 11:52
Źródło: LM.pl

Trzynaście osób zdecydowało się na udział w szóstej edycji programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy.

Program realizowany jest przez Ośrodek Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie, działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.

- Problem przemocy domowej znacznie nasilił się podczas pandemii koronawirusa. Potwierdza to również rekordowa liczba, 40 sprawców, zgłoszonych do udziału w tegorocznym programie. To ponad dwukrotnie więcej niż w każdej z pięciu poprzednich edycji. Dalsze uczestnictwo w zajęciach (realizowanych przez 3 miesiące w wymiarze 64 godzin zajęć grupowych i 10 godzin sesji indywidualnych) zadeklarowało trzynaście osób stosujących przemoc wobec swoich najbliższych, kobieta i dwunastu mężczyzn – informuje dr Jacek Biskupski, kierownik Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie.

Zajęcia prowadzone są w Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Poza częścią edukacyjną, odnoszącą się do zjawiska przemocy domowej i rozpoznawania sygnałów ostrzegawczych, zaplanowane są też zajęcia korekcyjne między innymi dotyczące uczenia się samokontroli agresywnych zachowań, radzenia sobie z problemami i konstruktywne rozwiązywanie konfliktów, a także kształtowanie postawy partnerstwa i szacunku wobec innych osób oraz odpowiedzialności za popełnione czyny.

– Nasze doświadczenia pokazują, że w wielu przypadkach praca z osobami stosującymi przemoc wobec najbliższych pomogła doprowadzić do całkowitego ustania przemocy domowej. Na 47 uczestników wcześniejszych edycji programu, 24 spełniło warunki jego ukończenia, a 80 % z nich nie powróciło do zachowań przemocowych. Warto jednak zaznaczyć, że działania realizowane w ramach programów korekcyjno-edukacyjnych dla sprawców pełnią jedynie rolę pomocniczą i są uzupełnieniem różnych form interwencji prawnych i administracyjnych podejmowanych wobec tych osób. Efektywne przeciwdziałanie przemocy w rodzinie wymaga stworzenia planu pomocy dostosowanego do potrzeb rodziny i udzielenia rodzinie wszechstronnego wsparcia w jego realizacji – dodaje kierownik Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie.

Po zakończeniu terapii, uczestnicy zostają włączeni na 3 lata do systemu monitorowania zachowań związanych z przemocą.

  • Szósta edycja programu skierowanego do sprawców przemocy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.