Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17873) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Nowe przypadki koronawirusa w Koninie oraz powiecie konińskim

Dodano: 25.07.2020 11:17
Źródło: LM.pl

Do 32 przpadków wzorsła liczba zakażonych koronawirusem w Koninie i powiecie konińskim. Z powodu COVID-19 zmarł 71-latek.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie ostatniej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u pięciu kolejnych osób. To w sumie już 32 przypadki koronawirusa, od początku epidemii (15 osób to mieszkańcy miasta, a 17 osób – mieszkańcy powiatu). W tym 8 osób zostało wyleczonych, a 5 osób zmarło. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował dzisiaj o śmierci 71-letniego mieszkańca Konina, który z powodu COVID-19 zmarl w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej.

W całym województwie do tej pory odnotowano 3560 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 34 osoby odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin. To poza mieszkańcami powiatu konińskiego mieszkańcy powiatów: tureckiego – 9 osób, ostrzeszowskiego, pleszewskiego, kępińskiego, ostrowskiego, wrzesińskiego, leszczyńskiego, poznańskiego i kaliskiego. Do tej pory w Wielkopolsce z powodu COVID-19 zmarły 192 osoby, a 2490 osób wyzdrowiało.

Zgodnie z aktualnymi informacjami PSSE w Koninie w związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 14 osób ( 8 osób dodatnich i 6 osób oczekujących na wynik). W kwarantannie jest 466 osób ( 108 z kontaktu, 358 granicznych), a objętych izolacją domową jest 7 osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem.

  • Nowe przypadki koronawirusa w Koninie oraz powiecie konińskim

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.