Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17867) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (0)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)

BLIK – czym jest? Jak z niego korzystać?

Materiał Partnera

Dodano: 30.07.2020 10:47

BLIK jest popularnym systemem płatności mobilnych, umożliwiającym dokonywanie zakupów przy użyciu smartfona. Według ogólnodostępnych statystyk w 2019 roku z BLIK-a skorzystano 146 milionów razy. Dowiedz się, jakie możliwości daje BLIK oraz jak zacząć z niego korzystać.

Płatność mobilna BLIK – co to jest?

BLIK to system bankowych płatności mobilnych, umożliwiający dokonywanie transakcji z użyciem smartfonów. Dzięki niemu użytkownik wygodnie zrobi zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych. Za jego pomocą można także wypłacić pieniądze z bankomatu bez konieczności korzystania z karty płatniczej oraz – w wybranych bankach – przelać pieniądze na numer telefonu czy dokonać szybkiego przelewu międzynarodowego. BLIK zapewnia stały dostęp do środków zgromadzonych na koncie osobistym, czy to pozyskanych z wynagrodzenia, czy też pożyczki, takiej jak chociażby szybka pożyczka krótkoterminowa, chętnie zaciągana na cele zakupowe. Więcej o tego typu produktach można przeczytać na stronie https://www.netcredit.pl/.

Korzystanie z płatności mobilnej BLIK nie wiąże się z koniecznością instalacji dodatkowego oprogramowania. Usługa jest zintegrowana z mobilnymi aplikacjami bankowymi kilkunastu instytucji bankowych w Polsce. Transakcje dokonywane za pomocą BLIK-a oparte są na systemie autoryzacji z użyciem specjalnie generowanych kodów. Aktywny kod dostępny jest zwykle w odpowiedniej zakładce bankowej aplikacji mobilnej.

BLIK – jak z niego skorzystać?

Korzystanie z BLIK-a jest bardzo proste. Najpierw trzeba zainstalować bankową aplikację mobilną na telefonie. Usługa płatności BLIK jest dostępna w większości popularnych banków komercyjnych w Polsce, ale warto, aby klient wcześniej odwiedził stronę internetową swojej instytucji bankowej, w celu upewnienia się, że jej system współpracuje z BLIK.

Następnie wystarczy odszukać w aplikacji mobilnej zakładkę oznaczoną charakterystyczną ikoną białej literki “b” z pomarańczową kropką. Kod BLIK jest dostępny zawsze, gdy użytkownik chce z niego skorzystać. Sposób autoryzacji będzie się nieco różnił w zależności od tego, czy mówimy o płatności w sklepie, wypłacie gotówki z bankomatu czy regulowaniu należności w urzędzie. Jednak za każdym razem, aby transakcja doszła do skutku, trzeba będzie przeprowadzić dwuetapowy proces potwierdzający. Pierwszą jego częścią jest wygenerowanie i wstukanie kodu do terminala płatniczego lub bankomatu. Następnie na telefon zostanie przesłana wiadomość zawierająca najważniejsze dane dotyczące płatności. Warto za każdym razem sprawdzić, czy zgadzają się one z rzeczywistością. Płatność dojdzie do skutku, gdy dane z wiadomości zostaną potwierdzone przez użytkownika.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:blik,   finanse,   płatności,   pieniądzeDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.