Dzisiaj jest czwartek 21 stycznia 2021, imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17278) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym. Ewakuacji ... (4)Ognisko na Oddziale Leczenia Uzależnień. Dziesięć ... (2)

Nowak o remoncie stadionu: Będziemy współpracować z każdym

Dodano: 29.07.2020 13:23
Źródło: LM.pl

Temat spotkania w Ministerstwie Sportu na temat konińskiego stadionu pojawił się na środowej sesji Rady Miasta Konina. Do sprawy odniósł się zastępca prezydenta Konina Witold Nowak.

Przypomnijmy, w ostatnich dniach w Ministerstwie Sportu odbyło się spotkanie pomiędzy Wojciechem Ruminkiewiczem, znanym konińskim kibicem, radnym sejmiku wojewódzkiego Robertem Popkowskim, konińskim radnym Jackiem Kubiakiem i dyrektor MOSiR Ewą Kulczyńską, a ze strony ministerstwa - dyrektorem Dapartamentu Infrastruktury Sportowej. Po spotkaniu w mediach społecznościowych pojawiły się informacje, jakoby Konin miał dostać 70% dofinansowania do remontu stadionu przy ul. Dmowskiego. Nastroje w rozmowie z naszym portalem tonowała dyrektor Kulczyńska: - To, że mamy dużo chęci i dużo entuzjazmu nie znaczy, że pani minister zwolni nas z formalności. To wszystko musimy przejść, to naprawdę jeszcze jest sporo rzeczy do zrobienia, do poskładania.

O spotkanie w ministerstwie pytał podczas środowej sesji Rady Miasta Konina radny Bartosz Małaczek. Chciał wiedzieć, czy Konin rzeczywiście ma szansę na 70% dofinansowania. - W spektrum naszego zainteresowania jest to, by zadbać o zmianę tego słabego wizerunku bazy sportowej w naszym mieście. Interesuje nas pozyskiwanie wszelkich środków zewnętrznych, które są do pozyskania, by wyremontować, przebudować lub zbudować nowe obiekty w naszym mieście - mówił Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina, odpowiedzialny m.in. za sport.

Według przekazanych przez niego informacji na spotkaniu omawiana była koncepcja stworzona przez miasto w 2017 roku. Informowaliśmy o niej wtedy - zakładała m.in. wybudowanie krytej trybuny i rozbudowę boisk treningowych. Ostatnie rozmowy w ministerstwie były jednak jedynie spotkaniem informacyjnym, dotyczyły programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu prowadzonym przez rząd, po którego środki ewentualnie mogłoby sięgnąć miasto. O szczegółach ewentualnej inwestycji za wcześnie jednak mówić.

Do spotkania doszło m.in. dzięki zaangażowaniu działaczy Solidarnej Polski - Roberta Popkowskiego i Jacka Kubiaka. - Z panem radnym Popkowskim rozmawiałem, zadeklarowałem nasze otwarcie w tej kwestii - mówił podczas sesji Witold Nowak. - Zawsze będziemy chętnie uczestniczyć we wszystkich spotkaniach, w których będzie możliwość szczerej, merytorycznej dyskusji na temat pozyskania środków na naszą bazę sportową.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.