Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16650) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 19oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W konińskim szpitalu z powodu Covid-19 zmarła 72-l ... (0)Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)

Koronawirus. Cztery przypadki w Koninie, 17 w powiecie tureckim

Dodano: 31.07.2020 11:04
Źródło: LM.pl

Po chwilowym przestoju znów rosną statystyki zakażeń we wschodniej Wielkopolsce. Nowe przypadki odnotowano zarówno w Koninie, jak i w powiecie tureckim.

Koniński sanepid informuje o czterech nowych przypadkach w Koninie i powiecie konińskim. Łącznie od początku epidemii odnotowano już 47 przypadków. Pięć osób zmarło, osiem wyzdrowiało, osiemnaście przebywa w izolacji domowej, a sześnaście jest hospitalizowanych. Ponadto cztery osoby czekają na wyniki badań na obecność SARS-CoV-2.

W kwarantannie przebywają obecnie 344 osoby - 82 mające wcześniej kontakt z zakażonymi i 262, które wróciły z zagranicy. W tej pierwszej grupie są m.in. księża z parafii św. Faustyny w Koninie, którzy w kwarantannie czekają na badanie na obecność koronawirusa. Od początku epidemii przebadano 2180 osób, w ostatniej dobie - 34.

Rośnie również liczba przypadków w powiecie tureckim. W piątek Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o siedemnastu nowych przypadkach. Wśród nich jest piątka niepełnoletnich, a najstarsza zakażona osoba ma 62 lata. Łącznie w piątek w naszym województwie odnotowano 59 nowych przypadków. To najwyższa liczba od 12 lipca, gdy w Wielkopolsce odnotowano 94 nowe przypadki. 

Łącznie od początku epidemii w naszym województwie zanotowano 3741 przypadków zakażeń. 198 osób zmarło, a 2624 wyzdrowiało. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   kwarantanna,   sanepid,   Turek

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Jak nazwać ludzi, którzy po przeczytaniu informacji o zasłanianiu ust i nosa, z maseczką tylko na ustach robią zakupy w zatłoczonych sklepach? Półgłowki, ćwierćinteligenci, lemingi, czy może roznosiciele zarazy. Szukacie winnych i udajecie ślepych.
Dodano: 01.08.2020 06:20    Przez: Józef Bąk
Bąk- Bączku, gdzie nie spojrze tam pojawiasz się Ty!!! Tylko mi tu zaraz nie wyskakuj z lodówki!!! Nie lubię zamrożonych Bączków!!!
Dodano: 01.08.2020 09:06    Przez: Wiedźma

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.