Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16684) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 19oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W konińskim szpitalu z powodu Covid-19 zmarła 72-l ... (0)Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)

Licheń. Dzwon w godzinę "W" pamięci powstańców warszawskich

Dodano: 1.08.2020 11:37
Źródło: LM.pl

Największy w Polsce dzwon „Maryja Bogurodzica” zabrzmi w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Po mszy świętej w licheńskim sanktuarium, punktualnie o godz. 17.00 zabrzmi dzwon „Maryja Bogurodzica”.

- W ten sposób w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym pragniemy oddać hołd ofiarom zrywu niepodległościowego mieszkańców Warszawy przeciwko hitlerowskim okupantom, w którym 76 lat temu śmierć poniosło niemalże 200 tysięcy osób. Dzięki Powstaniu Warszawskiemu Polacy pokazali swoją waleczność i nieustępliwość w obronie wolności swojej i swojego narodu” – powiedział Robert Adamczyk z biura prasowego licheńskiego sanktuarium.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia, a zakończyło się 3 października 1944 roku. Było ono zbrojnym wystąpieniem przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Był to największy zryw ruchu oporu w okupowanej Europie.

fot. lichen.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Cześć i chwała bohaterom!!!! Rocznice Powstania Warszawskiego obchodzi cała Polska a o Powstaniu Wielkopolskim pamiętają tylko Wielkopolanie!!! Smutne to!!!
Dodano: 1.08.2020 17:29    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

To ładnie,że wreszcie mówi się o dwustu tysiącach ofiar tego "zrywu niepodległościowego".Ale komu i po co "powstańcy" chcieli pokazać swą "waleczność...w obronie...swego narodu" nadal nie mam pojęcia.
Dodano: 01.08.2020 13:54    Przez: Grzech Walerian
Nie masz pojęcia Grzegorzu o wielu historycznych kwestiach.Nie wiem co Ty masz w głowie"dobry człowieku"Dobrze,że dekownicy i folksdojcze też muszą istnieć,choćby po to,abyśmy znali pogardę bycia NIKIM I NICZYM.
Dodano: 01.08.2020 20:53    Przez: p***rnese tu
Jeśli uważasz,że powstańcy byliby dumni z twojego wpisu,to ja ci gratuluję,a skoro wiesz więcej to wytłumacz mi przeciwko komu powstańcy walczyli,co chcieli osiągnąć,jakim dysponowali arsenałem,jakim rozpoznaniem przeciwnika,jakie były szanse powodzenia,jaki był stosunek sił,jakich mieli sojuszników.Tak z grubsza.
Dodano: 01.08.2020 21:44    Przez: Grzech Walerian
Cześć i chwała bohaterom!!!! Rocznice Powstania Warszawskiego obchodzi cała Polska a o Powstaniu Wielkopolskim pamiętają tylko Wielkopolanie!!! Smutne to!!!
Dodano: 01.08.2020 17:29    Przez: Wiedźma
bez przesady . śledź z uwagą informacje to na drugi raz bzdury nie napiszesz
Dodano: 02.08.2020 00:26    Przez: ~Edek
Uważam,że każdy może pisać co chce.Prawdziwych bzdur jest tu więcej,ale za to są zabawniejsze.
Dodano: 02.08.2020 16:14    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.