Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

LM.plSportV liga zaczęła sezon. Niezła inauguracja naszych zespołów

V liga zaczęła sezon. Niezła inauguracja naszych zespołów

Trzy zwycięstwa, remis i dwie porażki odnotowali reprezentanci regionu konińskiego w pierwszej kolejce V ligi. Najwyżej swoje spotkania wygrali Polonus Kazimierz Biskupi i Tulisia Tuliszków.

Wszystkie sześć spotkań z udziałem zespołów z regionu konińskiego występujących w V lidze odbyło się w sobotę. Najwyżej na boisku zwyciężył Polonus Kazimierz Biskupi, który pokonał u siebie Stal Pleszew 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Szymański, a raz - Jakub Woźniak.

Rezultatem 3:0, choć nie na boisku, zakończyło się również starcie Tulisii Tuliszków z Lwem Pogorzela. Zespół z powiatu gostyńskiego nie dojechał na mecz, co oznacza, że spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower 3:0 dla drużyny z Tuliszkowa.

Wygraną, choć minimalną, zanotował również SKP Słupca. Słupczanie w pierwszej kolejce mierzyli się z jednym z silniejszych zespołów V ligi - Orłem Mroczeń. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1 po bramkach Jakuba Kwaśnego i Kamila Sikorskiego. Zaraz po przerwie podwyższył Jacek Mikołajczyk. Goście nawiązali jeszcze kontakt po golu w 70. minucie, ale ostatecznie przegrali w Słupcy 2:3.

Jeden punkt w sobotę wywalczył GKS Sompolno, który grał z Vitcowią Witkowo. Remis GKS dał gol Mateusza Czajki z 65. minuty.

Bez punktów weekend kończą Zjednoczeni Rychwał, którzy ulegli Astrze Krotoszyn 1:3. Honorową bramkę dla zespołu z powiatu konińskiego zanotował Marcin Borowski.

Porażką zakończył się również pierwszy, historyczny mecz w V lidze MKS Dąbie. Beniaminek rozgrywek uległ na wyjeździe Piastowi Kobylin 0:3.

Druga kolejka V ligi już za tydzień. Tulisia Tuliszków zagra na wyjeździe z KS Opatówek, MKS Dąbie podejmie SKP Słupca, Zjednoczeni Rychwał zagrają z Zefką Kobyla Góra, GKS Sompolno powalczy o punkty z Victorią Skarszew, a Polonus Kazimierz Biskupi zagra na wyjeździe z Piastem Czekanów.

Zjednoczeni Rychwał - Astra Krotoszyn 1:3 (70' Marcin Borowski - 3' Adam Staszewski, 20' Mateusz Mizerny, 62' Adam Staszewski)

Vitcovia Witkowo - GKS Sompolno 1:1 (57' Oskar Pietrzak - 65' Mateusz Czajka)

Tulisia Tuliszków - Lew Pogorzela - goście nie dojechali (walkower 3:0)

Piast Kobylin - MKS Dąbie 3:0 (36' Rajmund Siecla, 41' Jakub Smektała, 64' Mateusz Wachowiak)

SKP Słupca - Orzeł Mroczeń 3:2 (35' Jakub Kwaśny, 41' Kamil Sikorski, 49' Jacek Mikołajczyk - 43' Marcin Grądowy, 70' Jakub Strąk)

Polonus Kazimierz Biskupi - Stal Pleszew 3:0 (46', 67' Mateusz Szymański, 50' Jakub Woźniak).