Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (14970) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Kleczew. Wojsko dostanie za darmo teren obok byłego gimnazjum

Dodano: 2.08.2020 11:30
Źródło: LM.pl

Coraz bliżej finalizacji sprzedaży budynku po byłym gimnazjum w Kleczewie na rzecz Wojsk Obrony Terytorialnej. Na razie radni zgodzili się na nieodpłatne przekazanie boiska i bieżni sąsiadującej z budynkiem.

Budynek po byłym gimnazjum od blisko półtora roku stanowi duży problem dla władz gminy Kleczew. Reforma oświaty i likwidacja gimnazjów spowodowały, że od września ubiegłego roku obiekt stoi pusty. Już wcześniej burmistrz Mariusz Musiałowski przedstawiał dwie koncepcje zagospodarowania budynku - stworzenie w nim klubu seniora i żłobka lub sprzedaż obiektu na rzecz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na tę pierwszą koncepcję gmina w 2019 roku pozyskała nawet 750 tys. zł dofinansowania, z którego ostatecznie jednak zrezygnowano. Powodem był fakt, że żłobek i klub seniora zajęłyby tylko część budynku, reszta wciąż musiałaby być w jakiś sposób zagospodarowana. - Żłobek i klub seniora można utworzyć w innym miejscu i też już nad tym pracujemy. Klub seniora powstaje w Centrum Kultury, natomiast, gdy sfinalizujemy transakcję sprzedaży budynku usiądziemy i będziemy się zastanawiać, jak spełnić kolejne zobowiązanie względem naszych mieszkańców - mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kleczewie burmistrz Mariusz Musiałowski.

Sprzedaż obiektu na rzecz WOT przez długi czas stała pod znakiem zapytania i była kością niezgody pomiędzy burmistrzem, a ósemką opozycyjnych radnych dziś skupionych w klubie Samorządni'2018. Radni pytali o szczegóły transakcji, burmistrz zasłaniał się potrzebą utrzymania negocjacji w tajemnicy, choć jednocześnie deklarował, że poza kamerami o wszystkim radnych informuje. 

Dziś wydaje się, że transakcja jest już bliska finalizacji. Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Kleczewie radni zgodzili się na nieodpłatne przekazanie na rzecz Skarbu Państwa terenu obok budynku po byłym gimnazjum. To 39-arowa działka, na której znajduje się boisko sportowe i bieżnia. - Przy wstępnym zainteresowaniu WOT-u nieruchomością zaakcentowano, by ta nieruchomość obok była kwestią dodatkową przy negocjacjach w sprawie zbycia budynków - argumentował Jarosław Bąk, zastępca burmistrza gminy Kleczew, uzasadniając projekt uchwały.

Gmina działkę przekaże WOT nieodpłatnie, ale z zastrzeżeniem, że może być ona wykorzystywana tylko na cele funkcjonowania wojska i w takim samym charakterze (czyli sportowym), jak do tej pory. WOT nie będzie mógł działki odsprzedać, a jeżeli przestanie jej używać, wróci ona na własność gminy. Radni jednogłośnie zgodzili się na przekazanie działki.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.