Dzisiaj jest wtorek 11 sierpnia 2020, imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16722) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)

Były prezes Górnika Konin walczy z rakiem. Potrzebne są fundusze

Dodano: 2.08.2020 12:00
Źródło: LM.pl

120 tys. zł potrzebuje Piotr Rybiński na immunoterapię, która ma mu pomóc w walce z nowotoworem. To znany działacz związkowy i były prezes Górnika Konin.

- Znacie Piotra? Każdy kto go zna! Wie, że zawsze pomocną rękę dał… - tak rozpoczyna się opis zbiórki dla Piotra Rybińskiego (link: TUTAJ). Nie mógł być bardziej trafny. To znany, nie tylko w regionie konińskim, związkowiec - wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność'80, działający w ZE PAK. W latach 2013 - 2017 był również prezesem Klubu Sportowego Górnik Konin. Uratował wtedy koniński klub po chaosie organizacyjnym poprzednich władz i wprowadził go z powrotem do III ligi.

Teraz sam wyszedł grać mecz i to o ogromną stawkę. W maju dowiedział się o tym, że jest chory na nowotwór złośliwy nerki. - Choroba wyłoniła się już w fazie rozsianej - czytamy na stronie zbiórki. Nadzieję daje immunoterapia - innowacyjne, ale znane już w Polsce leczenie. Niestety, nierefundowane przez NFZ, co powoduje, że pieniądze na terapię rodzina Piotra Rybińskiego musi zebrać sama.

Do pomocy ruszyli już przyjaciele, współpracownicy i środowisko sportowe. Z potrzebnych 120 tys. zł w krótkim czasie uzbierano już ponad 15,5 tys. zł. Do celu jeszcze sporo brakuje, liczy się też czas - im szybciej rozpocznie się leczenie, tym większe szanse na jego powodzenie. 

Stąd apel: - Wiemy, że dobro powraca! Dodajmy Piotrowi siły naszymi małymi gestami!

  • Były prezes Górnika Konin walczy z rakiem. Potrzebne są fundusze

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Współczucia dla rodziny z powodu choroby i dla osoby chorej ale nasuwa się myśl sama czemu nikt nie mówi nie pisze o zwykłej osobie ze chora czy choruje tylko ze jak ktoś już znany trochę to media oświecają temat a biedni chorzy muszą sami walczyć z chorobami co są pozostawieni są sami sobie lub wyślą do szpitala ze skierowaniem i tyle , zmarł ojciec , zmarła bratowa , i wiele osób z rodziny i znajomych i nikt o nich nie mówi nie pamięta publicznie bo czym się chwalić , no ale są wyjątki życzę zdrowia i tak samo jak z tym wirusem jak ludzie umierają piszą gadają a jak kiedyś ktoś umarł z innej choroby to cisza i takie wyróżnienie
Dodano: 2.08.2020 12:35    Przez: paweł jeckson
Piotrek trzymaj się..będzie dobrze
Dodano: 2.08.2020 15:02    Przez: ~Andrzej
Wchodzę na LM codziennie, żeby sprawdzić co się dzieje w naszym regionie, dziś szala goryczy się przelała i postanowiłem założyć konto, żeby was skomentować. Po pierwsze jesteście tak totalnie nie na czasie z tym co się dzieje, że wystarczy wejść ma pierwszy lepszy wielkopolski portal, żeby stwierdzić, że śpicie z ręką w nocniku. Po drugie wasza dziennikarska niekompetencja jest tak bardzo zaawansowana, że nie odbiegacie od gazetki szkolnej i w tym miejscu przepraszam dzieci, które takie prowadzą i tutaj do was postulat nie bądźcie jak LM ! Immunoterapia jest refundowana w Polsce np. przy leczeniu czerniaka, niestety wiem to z doświadczenia bo miałem taki przypadek w rodzinie. Na taką terapię trzeba się "załapać" z odpowiednim stanem zdrowia, niestety wygląda na to, że stan Pana Piotra wykluczył refundację przez NFZ. Wystarczyło to po prostu sprawdzić. Panie Piotrze, niech to będzie mecz Pana życia, którego wynik będzie 1:0 oczywiście dla Pana, bez doliczonego czasu gry i karnych.
Dodano: 3.08.2020 08:42    Przez: Dygresja
Niestety tak jest. U nieznanego śmiertelnika jedynie ksiądz zachęci jeszcze na pogrzebie by z pięć czy dziesięć mszy św. zakupić, bo wszyscy wiedzą, że to ostatni moment by z 500 zł na nim zarobić zanim go zakopią.....
Dodano: 2.08.2020 16:43    Przez: Romek Ress
Najlepszym rozwiązanie na walkę z nowotworem jest protonowa terapia. Protonowa terapia jest mało inwazyjna. Link:https://archive.today/2020.0
Dodano: 2.08.2020 14:22    Przez: Krystian Andrzej Szkudelski

KOMENTARZE

Współczucia dla rodziny z powodu choroby i dla osoby chorej ale nasuwa się myśl sama czemu nikt nie mówi nie pisze o zwykłej osobie ze chora czy choruje tylko ze jak ktoś już znany trochę to media oświecają temat a biedni chorzy muszą sami walczyć z chorobami co są pozostawieni są sami sobie lub wyślą do szpitala ze skierowaniem i tyle , zmarł ojciec , zmarła bratowa , i wiele osób z rodziny i znajomych i nikt o nich nie mówi nie pamięta publicznie bo czym się chwalić , no ale są wyjątki życzę zdrowia i tak samo jak z tym wirusem jak ludzie umierają piszą gadają a jak kiedyś ktoś umarł z innej choroby to cisza i takie wyróżnienie
Dodano: 02.08.2020 12:35    Przez: paweł jeckson
Niestety tak jest. U nieznanego śmiertelnika jedynie ksiądz zachęci jeszcze na pogrzebie by z pięć czy dziesięć mszy św. zakupić, bo wszyscy wiedzą, że to ostatni moment by z 500 zł na nim zarobić zanim go zakopią.....
Dodano: 02.08.2020 16:43    Przez: Romek Ress
Najlepszym rozwiązanie na walkę z nowotworem jest protonowa terapia. Protonowa terapia jest mało inwazyjna. Link:https://archive.today/2020.0
Dodano: 02.08.2020 14:22    Przez: Krystian Andrzej Szkudelski
Piotrek trzymaj się..będzie dobrze
Dodano: 02.08.2020 15:02    Przez: ~Andrzej
Wchodzę na LM codziennie, żeby sprawdzić co się dzieje w naszym regionie, dziś szala goryczy się przelała i postanowiłem założyć konto, żeby was skomentować. Po pierwsze jesteście tak totalnie nie na czasie z tym co się dzieje, że wystarczy wejść ma pierwszy lepszy wielkopolski portal, żeby stwierdzić, że śpicie z ręką w nocniku. Po drugie wasza dziennikarska niekompetencja jest tak bardzo zaawansowana, że nie odbiegacie od gazetki szkolnej i w tym miejscu przepraszam dzieci, które takie prowadzą i tutaj do was postulat nie bądźcie jak LM ! Immunoterapia jest refundowana w Polsce np. przy leczeniu czerniaka, niestety wiem to z doświadczenia bo miałem taki przypadek w rodzinie. Na taką terapię trzeba się "załapać" z odpowiednim stanem zdrowia, niestety wygląda na to, że stan Pana Piotra wykluczył refundację przez NFZ. Wystarczyło to po prostu sprawdzić. Panie Piotrze, niech to będzie mecz Pana życia, którego wynik będzie 1:0 oczywiście dla Pana, bez doliczonego czasu gry i karnych.
Dodano: 03.08.2020 08:42    Przez: Dygresja
Trochę to dla mnie za trudne,więc wyjaśnij mi proszę-będziesz komentował info dziennikarzy,a nie komentarze komentujących,czy tak? I co to znaczy:"spać z ręką w nocniku",bo nie kumam.Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Dodano: 03.08.2020 17:04    Przez: Grzech Walerian
Grzech Walerian trafiłeś jak zawsze w punkt!!! Witamy na pokładzie Dygresja- pamiętaj, tutaj ażeby przetrwać trzeba mieć silną psychikę!!! Ale może komentuj nasze komentarze- przyda się Ktoś pomocny do "walki" z nienawiścią, wyzwiskami i wugaryzmami- zresztą okaże się to, jak to się mówi "w praniu"!!! Powodzonka!!!
Dodano: 03.08.2020 19:05    Przez: Wiedźma
Uprzejmość za uprzejmość-pozdrawiam Wiedźmę,a kto wie czy i nie ściskam.
Dodano: 03.08.2020 22:21    Przez: Grzech Walerian
Grzech Walerian też pozdrawiam, a kto wie czy i nie ściskam...!!! Zawsze, gdy przypominam sobie Twoje oszukiwanie cnotliwego systemu zaczynam się tak chichrać, że aż brakuje mi tchu!!! Pisz więcej takich "dowciapnych" komentarzy świat od razu wydaje się lepszy!!!
Dodano: 04.08.2020 01:26    Przez: Wiedźma