Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17787) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)Wypadek na obwodnicy Sompolna. Kierowca zginął na ... (0)

Konin. Co dalej z ginekologią? "Zieloni" apelują do dyrekcji szpitala

Dodano: 3.08.2020 12:36
Źródło: LM.pl

„Zieloni” apelują do dyrektora konińskiego szpitala o podjęcie ponownych negocjacji z lekarzami i przywrócenie działalności Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zamknięciu oddziału od 1 sierpnia, a powodem tego miał być brak porozumienia dyrekcji z personelem lekarskim w sprawie podwyżki wynagrodzeń.

 - Stawki uposażeń zaproponowane przez lekarzy w obecnej sytuacji finansowej szpitala, nie mogą zostać uwzględnione – informowała Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Biuro Krajowe Partii „Zieloni” wystosowało pismo do dyrektora konińskiego szpitala – Leszka Sobieskiego.

- Trwająca wciąż pandemia wymusza na pracowniczkach i pracownikach placówek ochrony zdrowia jeszcze większą dbałość o bezpieczeństwo osób hospitalizowanych. Obawiamy się, że decyzja o zamknięciu konińskiego oddziału ginekologiczno-położniczego skutkująca koniecznością przekazywania pacjentek do innych szpitali, może zwiększyć ryzyko zakażenia koronawirusem, zarówno wśród pacjentek, jak i pracowniczek i pracowników placówek ochrony zdrowia w sąsiednich miejscowościach – czytamy w piśmie. - Warto również wspomnieć, że według standardów opieki okołoporodowej kobieta ciężarna ma prawo do wyboru miejsca porodu i wcześniejszego zapoznania się z nim, co może nie być możliwe w przypadku znacznej odległości pacjentki od dostępnego szpitala. Miejmy też na uwadze to, że zwiększenie liczby pacjentek na oddziałach może spowodować pogorszenie jakości opieki zdrowotnej.

Przypomnijmy, że oddział został zamknięty czasowo, od 1 sierpnia do 31 października tego roku.

  • Konin. Co dalej z ginekologią? Zieloni apelują do dyrektora szpitala

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a może warto ściągnąć młodych lekarzy, po studiach, po specjalizacji? Im się chce, mają szacunek do drugiego człowieka i ambicję. Seniorom z konińskiej ginekologii możemy podziękować. Ich praca i tak pozostawia wiele do życzenia, a kasę i tak robią przyjmując prywatnie.
Dodano: 3.08.2020 13:23    Przez: Ropuch
Niech lekarze zaczną normalnie przyjmować w przychodniach rodzinnych a nie tylkow formie online !
Dodano: 3.08.2020 15:09    Przez: dorota
a ja wybiorę młodego i ambitnego lekarza, który nie zastosuje rutynowej terapii sprzed 20 lat. Myślisz że ilu z tych lekarzy jest na bieżąco? Szybka akcja u doświadczonej Pani dr neurolog - ostry ból odcinka lędźwiowego, dostaję tabletki i mam iść do domu. Po tygodniu moja znajoma idzie z podobnymi objawami i co się dzieje? Dokładnie te same tabletki, żadnych dodatkowych badań itp. na onkologii w Koninie było podobnie.
Dodano: 3.08.2020 15:50    Przez: Ropuch
Jest to jeden z najbardziej roszczeniowych zawodów. Nauczyciele i lekarze . Ciągle im mało ile by nie dostali kasy to mało i mało , a leczą i uczą to szkoda śliny na nich .
Dodano: 3.08.2020 15:14    Przez: ~Edek
lekarze w koninie sciema raka krzywa przez 2 lekarzy w tym ordynator...pani matusz zobaczyla zrobila i ręką prosta tak bylbym kaleka...lekarze powinni odpowiadać za błędy.... dla nich sie liczy tylko kasa
Dodano: 3.08.2020 20:24    Przez: ~Marek

KOMENTARZE

a może warto ściągnąć młodych lekarzy, po studiach, po specjalizacji? Im się chce, mają szacunek do drugiego człowieka i ambicję. Seniorom z konińskiej ginekologii możemy podziękować. Ich praca i tak pozostawia wiele do życzenia, a kasę i tak robią przyjmując prywatnie.
Dodano: 03.08.2020 13:23    Przez: Ropuch
Mając do wyboru młodego lekarza po studiach, a doświadczonego lekarza z wieloletnią praktyką - wybieram tego drugiego,zwłaszcza, kiedy sprawy zdrowotne są poważne. Lekarzy nie zastąpi nikt - żaden ksiądz,strażak czy ekspedientka (nawet ta z Biedronki).Szanujmy więc ich,bo bez nich będzie naprawdę kiepsko.A godna płaca za to,co robią - wielokrotnie ratują ludzkie życie należy im się bardziej niż komukolwiek w naszym rządzie, ksieżom czy posłom.
Dodano: 03.08.2020 14:05    Przez: ~Kamilka
do popierających "Ropucha" - nue chodźcie do lekarzy prywatnie,to nie będą się bogacić,jeżeli na to nie zasługują,a swoje żony i córki oddawajcie tylko w ręce młodych po studiach,zwłaszcza te ciężko chore-przecież macie wybór i sami decydujecie - o co chodzi?Uważam,że Emilka ma rację.
Dodano: 03.08.2020 15:17    Przez: ~Anka
a ja wybiorę młodego i ambitnego lekarza, który nie zastosuje rutynowej terapii sprzed 20 lat. Myślisz że ilu z tych lekarzy jest na bieżąco? Szybka akcja u doświadczonej Pani dr neurolog - ostry ból odcinka lędźwiowego, dostaję tabletki i mam iść do domu. Po tygodniu moja znajoma idzie z podobnymi objawami i co się dzieje? Dokładnie te same tabletki, żadnych dodatkowych badań itp. na onkologii w Koninie było podobnie.
Dodano: 03.08.2020 15:50    Przez: Ropuch
czy ty ropuchu rozumiesz co piszesz,najlepiej studentów zatrudnic ty niedouku prostaku jaka xywa taki rozum,wstyd pisać takie bzdury
Dodano: 04.08.2020 18:23    Przez: ~andi
ma rację przecież nikt nie zmusza do prywatnej wizyty,dopiero jak trwoga to do ....,pytajcie się dyrekcji szpitala o co idzie naprawdę,idzie o bezpieczeństwo to nie film seryjny na dobre i na zle
Dodano: 04.08.2020 18:27    Przez: ~andi
Ropuch ty nie masz o niczym pojęcia za mały móżdżek i ci twoi kibole też mały móżdżek, żenada Polska rzeczywistość, ważne żeby coś napisać bezmyślnie
Dodano: 04.08.2020 18:31    Przez: ~p.
kup suplementy sa na wszystko,lub załóż biocom na głowę i doktory niepotrzebni,pójdą na zebry
Dodano: 04.08.2020 18:38    Przez: ~andi
Niech lekarze zaczną normalnie przyjmować w przychodniach rodzinnych a nie tylkow formie online !
Dodano: 03.08.2020 15:09    Przez: dorota
Jest to jeden z najbardziej roszczeniowych zawodów. Nauczyciele i lekarze . Ciągle im mało ile by nie dostali kasy to mało i mało , a leczą i uczą to szkoda śliny na nich .
Dodano: 03.08.2020 15:14    Przez: ~Edek
ucz sam i lecz się sam-na pewno umiesz to lepiej od nich.
Dodano: 03.08.2020 15:18    Przez: ~Ufff
jak przewidywałem wcześniej dołącz jeszcze policjantów, urzędników,sędziów,tylko ten piszący hejty jest nieskazitelny,wstyd
Dodano: 04.08.2020 18:35    Przez: ~p
uff wyobraź sobie że uczę się sam i lecze też .
Dodano: 03.08.2020 15:47    Przez: ~Edek
Widać po ortografii i interpunkcji,że uczysz się sam, o zdrowie nawet nie pytam,bo, jeżeli jest z nim tak "dobrze", jak z nauką, to "szkoda śliny".
Dodano: 03.08.2020 15:52    Przez: ~Ufff
ufff. nie zwracam na interpunkcję szkoda czasu . 😂 Lepiej byś uwolnił mnie od korka na trasie Gdańsk - Jastarnia .
Dodano: 03.08.2020 16:29    Przez: ~Edek
nie mieszaj korka na trasie ze swoją wiedzą, bo chyba z nią slabo
Dodano: 04.08.2020 18:41    Przez: ~edek2
ufff patrz na swoje byki
Dodano: 03.08.2020 16:31    Przez: ~Edek
Czemu do Artykułu o tytule (Ponad pół miliona złotych na sprzęt dla dzieci z pieczy zastępczej) nie mogę wstawić komentarzy. Jak to dobrze pamiętam dzieci z domów dziecka dostawały mieszkania na 18 urodziny. Czy lepiej im będzie u tzw rodziców zastępczych czy w domach dziecka w Kazimierzu Biskupim chyba jakaś pielęgniarka wychowywała dziecko adoptowane jako matka adopcyjna w wieku 18-26 lat zostało wyrzucone. Napisał Informator880 twiter KrystianAndrz20 KrystianAndrz18
Dodano: 03.08.2020 16:33    Przez: Krystian Andrzej Szkudelski
To się dowiedziałem od Henryki lub usłyszałem z p***rów w domu Zofii to wszytko.
Dodano: 03.08.2020 16:35    Przez: Krystian Andrzej Szkudelski
To się dowiedziałem z telewizji jak to dobrze pamiętam około 18 lat do tyłu takie coś było. To się dowiedziałem od Henryki lub usłyszałem z p***rów w domu. W domu w którym mieszkam nie należał do i nie należy Zofii to wszytko. Takie sprostowanie.
Dodano: 03.08.2020 16:45    Przez: Krystian Andrzej Szkudelski
Dostawali mieszkania na własność jak to dobrze pamiętam. Oraz byli wyuczeni do zawodu.
Dodano: 03.08.2020 16:46    Przez: Krystian Andrzej Szkudelski
lekarze w koninie sciema raka krzywa przez 2 lekarzy w tym ordynator...pani matusz zobaczyla zrobila i ręką prosta tak bylbym kaleka...lekarze powinni odpowiadać za błędy.... dla nich sie liczy tylko kasa
Dodano: 03.08.2020 20:24    Przez: ~Marek
dokładnie . ale odpowiedzialności zero w komisji lekarskiej zasiadają sami swoi to kto ich będzie karał kumpel oj nie nie nie !!!
Dodano: 03.08.2020 20:35    Przez: ~Edek
podobny miałam przypadek większa wiedzę miała pielęgniarka na SOR niż lekarz
Dodano: 04.08.2020 04:43    Przez: ~Ala
Dr. Piwońska najlepszy lekarz na świecie jakiego znam. Jeśli nasz szpital pozwoli stracić takiego specjalistę to będzie to ogromna porażka dla szpitala i miasta. Młodzi lekarze nie będą tu pracować w takich żenujących warunkach..
Dodano: 04.08.2020 09:13    Przez: Małgorzata
Jak Prezydent Konina się stara tak wygląda szpital . Krótko byle jak byle było . To jest Prezydent od LGBT . Co go obchodzą mieszkańcy jego bez kolejki przyjmą i jeszcze będą nad nim chodzić jak nad milionerem . 🤣
Dodano: 04.08.2020 13:51    Przez: ~Edek
ciemniaku szpital nie jest prezydenta tylko marszałka i tacy ludzie hejtuja zenada
Dodano: 04.08.2020 18:45    Przez: ~andi
rodo!!!
Dodano: 04.08.2020 19:18    Przez: ~p
andi szpital nie należy ani do prezydenta ani do marszałka . oni mają tak zarządzać żeby mieszkańcy danego miasta czuli się bezpiecznie w razie choroby . Prezydent powinien zabiegać żeby w mieście szpital czy szpitale działały prawidłowo . Jak się ma wszystkich d. to tak jest jak jest . I bzdur nie pisz . To jest prezydent który nie radzi sobie i tyle w temacie . Jest mało skuteczny i brak mu przebicia mimo że marszałek jest z jego opcji. Inni prezydenci walczą jak lwy o szpitale a tu zawsze wielkie g.
Dodano: 04.08.2020 19:12    Przez: ~Edek
1 z 2
12>>