Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17630) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (4)

Wszystko o biurkach regulowanych

Materiał promocyjny

Dodano: 4.08.2020 09:42

Obecnie spędzamy większość w biurze przy biurku w pozycji siedzącej. Przyczynia się to do problemów z kręgosłupem czy z krążeniem. Dlatego ergonomiczne biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu zyskają coraz większą popularność. Coraz więcej badań mówi o konieczności zmiany pozycji z siedzącej na stojąca, aby uchronić się przed nieprawidłowościami postawy. Wszystko na temat biurek regulowanych w poniższym artykule.

1.      Czym są biurka regulowane?
2.      Czym się charakteryzują biurka regulowane?
3.      Jakie są ich korzyści?
4.      Gdzie warto kupić biurka regulowane?

Czym są biurka regulowane?

Biurka z płynną regulacją wysokości blatu, przy którym można często zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą to hit, który przyszedł do Polski ze Skandynawii. Długotrwałe siedzenie i brak zmiany pozycji nie jest prawidłowe dla organizmu, przeciążając kręgosłup i zaburzając prawidłowe krążenie. Aby w pracy biurowej zapewnić możliwość zmiany pozycji ciała, stworzono biurko o regulacji wysokości, które pozwala na ustawianie blatu na żądanym poziomie elektronicznie, bez potrzeby rozkręcania go. Podłączony do prądu system regulacji wysokości blatu umożliwia łatwe ustawianie go na optymalnym poziomie za pomocą wygodnych przycisków.

Czym się charakteryzują biurka regulowane?

Każde biurko regulowane zawiera gniazdo USB podblatowe, dzięki któremu nie trzeba szukać miejsca do podłączenia w listwie prądowej. Można zaprojektować indywidualnie biurko do pracy na stojąco, dodają gniazda blatowe. Inną charakterystyką jest ergonomia powierzchni blatu. Często na nim znajduje się wiele kabli, który zajmują niepotrzebnie miejsce. Rozwiązaniem tego problemu jest przepust na kable w blacie. Sprawdza się także w przypadku, gdy chcemy dosunąć maksymalnie biurko do ściany lub drugiego biurka. Warto wspomnieć także o organizerze na kable pod blat. Zmieniając pozycję na stojącą, uwidaczniamy wszystkie kable pod stołem. Dlatego organizer na kable pozwoli zamaskować listwy. Posiada on 80 cm szerokości, pozwalając na zmieszczenie wielu kabli obok siebie. Biurka stojące charakteryzują się także szybką i cichą regulacją wysokości oraz inteligentnym panelem kontrolnym z oznaczeniami LED.

Jakie są ich korzyści?

Biurka regulowane oferują wiele możliwości konfiguracji dopasowując się do osoby. Można zaprojektować i spersonalizować produkt wedle potrzeb. Takie biurka nadają się idealnie do biur, gdzie praca siedząca to normalność. Pracownik może dobrowolnie zmieniać pozycję, a także można przekształcić biuro w salę konferencyjną, zmieniając tylko wysokość blatu biurka. Odpowiednio dobrany sprzęt biurowy podnosi wydajność pracowników i uprzyjemnia pracę. Warto pamiętać, że stojąc obciąża się kręgosłup w 100%, ale siedząc to obciążenie sięga do 200 % w zależności od pozycji. Dlatego poleca się kilkukrotną zmianę ułożenia ciała, aby rozluźnić mięśnie pleców i barków. Przyjęcie pozycji stojącej sprzyja także kreatywności, sprawniejszemu myśleniu, czy efektywności działania. Istnieją badania, które pokazują, że zmiana pozycji z siedzącej na stojąca ogranicza ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Biurka regulowane sprawdzą się nie tylko w biurach, ale także w domach dla dzieci, które rosną szybko. Dzięki temu biurko będzie zakupem na wiele lat, niezależnie od wzrostu dziecka.

Gdzie warto kupić biurka regulowane?

Jedną z godnych firm, produkującą biurka z płynną regulacją wysokości jest Fly-Desk.com. Oferują oni biurka regulowane z blatem: prostym, ergonomicznym, bambusowym i dębowym. Każdy model występuję w trzech opcjach: premium, normal i basic. Pierwsza z nich ma zakres regulacji wysokości od 625 mm do 1275 mm. Zawiera trzykolumnowy stelaż oraz dwa oddzielne silniki, po jednym w każdej nodze. Układ kolumn minimalizuje kołysanie się na boki całego stelaża, co pozwala na stabilniejszą konstrukcję. Panel sterowania posiada cztery przyciski wysokości wraz z wyświetlaczem. Biurko normal ma zakres regulacji wysokości od 710 mm do 1120 mm i posiada dwukolumnowy stelaż. Działa dzięki jednemu silnikowi, pozwalając na elektryczną regulację wysokości. Biurko basic ma taki sam zakres regulacji wysokości jak poprzedni model. Posiada jeden silnik i wykonane jest z konstrukcji stalowo-aluminowej. Stelaż skład się ze dwustopniowych nóg. Różnicą jest panel sterowania, który posiada opcję „góra/dół”, jednak bez wyświetlacza.

Podstawową różnicą między stelażami jest zakres regulacji wysokości. Wersja premium sprawdza się dla wysokich osób. Ważnym aspektem jest także maksymalny udźwig stelaża. Często na biurku mamy drukarkę czy monitory, dlatego warto zapoznać się z tym parametrem. Liczba silników odpowiada za maksymalną prędkość zmiany wysokości biurka. Modele normal i basic posiadają tylko jeden silnik. Liczba kolumn decyduje o stabilności całego biurka. Tutaj do wyboru mamy trzy kolumny w wersji premium lub dwie w pozostałych. Panel sterowania pozwala na zmianę regulacji wysokości za pomocą przycisków. Stelaż premium wyposażony jest w dodatkowy system antykolizyjny, który zabezpiecza biurko przed uderzeniem w przedmiot znajdujący się nad lub pod stelażem.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:biuro,   biurko,   mebleDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.