Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17890) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (0)Wypadek na obwodnicy Sompolna. Kierowca zginął na ... (0)

Koronawirus. 49 przypadków zakażenia w Koninie i powiecie

Dodano: 4.08.2020 10:30
Źródło: LM.pl

Nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Koninie i powiecie konińskim. Liczba chorych to 49 osób.

Z najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie wynika, że aktualnie hospitalizowanych jest 21 osób, w tym 17 osób „dodatnich” i 4 osoby oczekujące na wynik. Objętych izolacją domową jest 18 osób, a w kwarantannie przebywają 322 osoby ( 75 z kontaktu i 247 granicznych).

Od początku epidemii w Koninie i powiecie konińskim stwierdzono 49 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w tym 8 osób zostało wyleczonych, a 6 osób zmarło. Próbek w kierunku koronawirusa do tej pory pobrano 2263, a w ostatniej dobie – 38.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nowych przypadków nie ma do czasu - po prostu mamy szczęście. Nie rozumiem tych tępych, bezmózgich, skretyniałych bałwanów i "bałwanic" chodzących po sklepach czy w komunikacji miejskiej bez maseczek. To, że oni się nie boją, to ich sprawa, ale maseczki nie są po to by nie zarazić się od innych, tylko po to by nie zarazić innych. Ale do niektórych pustych łbów to po prostu nie dociera.Pozostaje takim chyba tylko życzyć rychłego zarażenia i przechodzenia choroby w możliwie ciężkim stylu. Może na drugi raz się zastanowią.Co jak co ale tu by się przydały srogie kary, albo zakaz wejścia do sklepu czy autobusu.
Dodano: 4.08.2020 10:59    Przez: Arkadiusz
kary powinny być bardzo surowe .Za brak maseczki na nosie i ustach !!!!!! nie 500 zł ale 50.000 tys i egzekwować a nie udawać . Ci co nie mogą maseczki to obowiązek przyłbicy a nie luz bluz a teraz proszę coraz więcej chorych
Dodano: 4.08.2020 11:46    Przez: ~Edek
Tak właśnie będą wyglądały polskie szkoły po 1 wrześnie, gdy dzieci z rodzicami wrócą z wakacji i bez kwarantanny pójdą do szkoły. Ale niektórym nikt nie powie, że białe jest białe. Prawda? - Nauczyciele mogą czuć się zaniepokojeni - przyznał Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas. Jak podkreślił, sytuacja w związku epidemią będzie dynamiczna, a więc i w kwestii powrotu do szkół wiele może się wydarzyć. Efektem źle wentylowanych szkół jest również zanieczyszczenie mikrobiologiczne powietrza, którym oddychają dzieci. Każdy oddech i kichnięcie chorego dziecka skuteczne przenosi patogeny na pozostałe dzieci, te zakażają rodziców itd. Tak wszyta w system edukacyjny bomba biologiczna może uczynić kraj bezbronnym wobec epidemii - pisze specjalista niezależny od polityków.
Dodano: 4.08.2020 12:29    Przez: zaniepokojona
avatar Proszę podać liczbę zgonów. Ile razy Szwedów jest mniej niż Polaków i ile razy więcej ich zmarło? Jak jest gęstość zaludnienia? Po co ta propaganda jak fakty mówią same za siebie. Poza tym u nas też większość chodzi bez maseczek, bo trudno uznać debili z odsłoniętym nosem że są w maseczce.
Dodano: 4.08.2020 14:54    Przez: Józef Bąk

KOMENTARZE

Nowych przypadków nie ma do czasu - po prostu mamy szczęście. Nie rozumiem tych tępych, bezmózgich, skretyniałych bałwanów i "bałwanic" chodzących po sklepach czy w komunikacji miejskiej bez maseczek. To, że oni się nie boją, to ich sprawa, ale maseczki nie są po to by nie zarazić się od innych, tylko po to by nie zarazić innych. Ale do niektórych pustych łbów to po prostu nie dociera.Pozostaje takim chyba tylko życzyć rychłego zarażenia i przechodzenia choroby w możliwie ciężkim stylu. Może na drugi raz się zastanowią.Co jak co ale tu by się przydały srogie kary, albo zakaz wejścia do sklepu czy autobusu.
Dodano: 04.08.2020 10:59    Przez: Arkadiusz
kary powinny być bardzo surowe .Za brak maseczki na nosie i ustach !!!!!! nie 500 zł ale 50.000 tys i egzekwować a nie udawać . Ci co nie mogą maseczki to obowiązek przyłbicy a nie luz bluz a teraz proszę coraz więcej chorych
Dodano: 04.08.2020 11:46    Przez: ~Edek
Tak właśnie będą wyglądały polskie szkoły po 1 wrześnie, gdy dzieci z rodzicami wrócą z wakacji i bez kwarantanny pójdą do szkoły. Ale niektórym nikt nie powie, że białe jest białe. Prawda? - Nauczyciele mogą czuć się zaniepokojeni - przyznał Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas. Jak podkreślił, sytuacja w związku epidemią będzie dynamiczna, a więc i w kwestii powrotu do szkół wiele może się wydarzyć. Efektem źle wentylowanych szkół jest również zanieczyszczenie mikrobiologiczne powietrza, którym oddychają dzieci. Każdy oddech i kichnięcie chorego dziecka skuteczne przenosi patogeny na pozostałe dzieci, te zakażają rodziców itd. Tak wszyta w system edukacyjny bomba biologiczna może uczynić kraj bezbronnym wobec epidemii - pisze specjalista niezależny od polityków.
Dodano: 04.08.2020 12:29    Przez: zaniepokojona
Szwecja daje rade bez maseczek jakoś - proszę zauważyć współczynnik zakażeń i zgonów dzisiaj i w ostatnich dniach. A dzieci miały już chyba wakacje od marca więc pora najwyższy czas wrócić - prędzej dziecko zginie przez zderzenie z samochodem niż przez koronawirusa.
Dodano: 04.08.2020 13:10    Przez: Jan Kowal
avatar Proszę podać liczbę zgonów. Ile razy Szwedów jest mniej niż Polaków i ile razy więcej ich zmarło? Jak jest gęstość zaludnienia? Po co ta propaganda jak fakty mówią same za siebie. Poza tym u nas też większość chodzi bez maseczek, bo trudno uznać debili z odsłoniętym nosem że są w maseczce.
Dodano: 04.08.2020 14:54    Przez: Józef Bąk
Liczba zgonów w szewcji z lat ubiegłych jak i u nas jest mniejsza w tym roku niż latach ubiegłych