Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17845) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)Wypadek na obwodnicy Sompolna. Kierowca zginął na ... (0)

Koniec negocjacji, będzie nowy personel oddziału ginekologicznego

Dodano: 5.08.2020 14:09
Źródło: LM.pl

Nowy konkurs na udzielanie świadczeń ginekologiczno-położniczych ma ogłosić dyrekcja konińskiego szpitala. Władze placówki odpowiedziały na list Partii Zieloni.

Przypomnijmy, z końcem lipca zamknięty został oddział ginekologiczno-położniczy konińskiego szpitala. Powodem były nieudane negocjacje pomiędzy dyrekcją, a personelem. - Stawki uposażeń zaproponowane przez lekarzy w obecnej sytuacji finansowej szpitala, nie mogą zostać uwzględnione - informował szpital w wydanym oświadczeniu.

Na sytuację zareagowała Partia Zielonii, która wystosowała w poniedziałek pismo do dyrekcji szpitala. - Obawiamy się, że decyzja o zamknięciu konińskiego oddziału ginekologiczno-położniczego skutkująca koniecznością przekazywania pacjentek do innych szpitali, może zwiększyć ryzyko zakażenia koronawirusem, zarówno wśród pacjentek, jak i pracowniczek i pracowników placówek ochrony zdrowia w sąsiednich miejscowościach.

Dyrekcja w odpowiedzi na pismo Zielonych poifnormowała, że nie podejmie już negocjacji z dotychczasowym zespołem. - Szpital ogłosi w najbliższym czasie konkurs na udzielanie świadczeń ginekologiczno-położniczych, który wyłoni zespół lekarski dedykowany do opieki nad pacjentkami w ciąży i w trakcie porodu - czytamy na profilu FB Partii Zieloni. 

Do tego czasu pacjentki z Konina oraz powiatu konińskiego będą kierowane do szpitali w Kole, Turku, Słupcy, Kaliszu i Poznaniu. Jednocześnie dyrektor Leszek Sobieski podkreśla, że cały czas działa oddział noworodkowy, który udziela świadczeń zdrowotnych noworodkom urodzonym przedwcześnie, z małą masą urodzeniową, z niewydolnością oddechową, infekcjami i innymi zaburzeniami metabolicznymi. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo.... nie pasuje pracować to znajdziemy kogoś innego na ich miejsce ;)
Dodano: 5.08.2020 14:58    Przez: ~dobra decyzja
Nie ma lekarzy ani pielegniarek z powolania. To co dzieje sie w szpitalu to rzeznia. Przykro
Dodano: 5.08.2020 20:55    Przez: ~Becia
to będzie powiatowy szpital im.Przemyslawa Pieniazka jak dawniej a nie wojewodzki jeszcze w sieci żenada,wstyd być dyrektorem takiego tworu
Dodano: 5.08.2020 20:53    Przez: ~piter
Do p! "A covid Becia dosięgnie Ciebie" Zło wyrządzone drugiej osobie wraca ze zdwojoną siłą!!! Obyś Ty był tylko zdrowy, zarówno na ciele jak i na umyśle!!!
Dodano: 6.08.2020 10:57    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

Brawo.... nie pasuje pracować to znajdziemy kogoś innego na ich miejsce ;)
Dodano: 05.08.2020 14:58    Przez: ~dobra decyzja
Nowy personel, przy braku lekarzy i pielęgniarek, już się pcha drzwiami i oknami 😂😂😂
Dodano: 05.08.2020 16:36    Przez: ~aaction
życzę powodzenia dyrekcji,jakoś do tej pory chętnych nie było będzie podobnie jak z radiologia ,dyrekcja zaplaci duża kasę obcym lekarzom dojezdzajacym na dyżury może będzie telepoloznictwo i teleginekologia,jak można zniszczyć tak olbrzymi oddział,to niepojęte
Dodano: 05.08.2020 17:12    Przez: ~andi
dyrekcji zwisają Nisko pacjentki końskie,przecież on jest z Poznania,bliższa koszula cialu
Dodano: 05.08.2020 17:16    Przez: ~piter
Tak zachowuje się PO niszczą wszystko co stoi na drodze . Co to za prezydent któremu wisi co dzieje się z oddziałem ginekologiczno -polozniczym . Nie dba o mieszkanki Konina to żenujące zachowanie . I niech nikt nie tłumaczy że to marszałek ,ale to nie marszałek ma zabiegać tylko prezydent żeby szpital pracował prawidłowo i bez zakłóceń. Az mnie mierzi żeby nazwać to wyrazem niecenzuralnym. Robicie z Konina zadupie !!!!!!!!!!
Dodano: 05.08.2020 18:12    Przez: ~Edek
to będzie powiatowy szpital im.Przemyslawa Pieniazka jak dawniej a nie wojewodzki jeszcze w sieci żenada,wstyd być dyrektorem takiego tworu
Dodano: 05.08.2020 20:53    Przez: ~piter
Nie ma lekarzy ani pielegniarek z powolania. To co dzieje sie w szpitalu to rzeznia. Przykro
Dodano: 05.08.2020 20:55    Przez: ~Becia
a co tortury były i świnie zabijali skoro to rzeźnia,omijaj becia szpitale i doktorow zgodnie z piosenką są suplementy dla beci a nie konowaly oni sobie poradza ,a covid becia dosięgnie Ciebie
Dodano: 05.08.2020 22:52    Przez: ~p
Do p! "A covid Becia dosięgnie Ciebie" Zło wyrządzone drugiej osobie wraca ze zdwojoną siłą!!! Obyś Ty był tylko zdrowy, zarówno na ciele jak i na umyśle!!!
Dodano: 06.08.2020 10:57    Przez: Wiedźma
dziekuje uprzejmie wiedźminie,co za życzliwość
Dodano: 07.08.2020 00:14    Przez: ~p
nikt mnie nie kierował do innego szpitala tylko poinformowano mnie że mogę sobie odebrać skierowanie i w swoim zakresie poszukać sobie szpital, jestem zniesmaczona całą tą sytuacją rozumie lekarzy ale oczekiwałam innego rozwiązania to nie powinno dotyczyć pacjęte
Dodano: 09.08.2020 12:30    Przez: ~Zaleska Mirosław

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.